Топ Новости

Редица пред Затворите

Четврток, 30 Јануари 2020

Какво време дојде, не може ни во затвор да оди кој сака. Судот е во карантин, опсипан со криминални распити на сведоци и чинители, само оние кои сакаат да се покајат не знаат каде да се обратат. Чекаат домашниот притвор да им биде претворен во регуларен притвор и да си одлежат „поштено“. Затворските порти се полни со граѓани кои масовно ги признаваат делата. 
Сарказмот на „ФН“ искажан за судскиот систем во кој обвинетите наоѓаат начин за одлагања и одлагања, и претепувања за одлагања, и болни адвокати како причина за одлагања, и пензионирањето на некои од поротниците, само криминалците нема кој да ги пикне в затвор.

Боцкавите „Фчерашни новости“ од терен пред затворските порти:

Last modified on Четврток, 30 Јануари 2020 - 15:40

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

Првенците на генерацијата 2019/20 наградени од Општина Гевгелија

Шесмина првенци на генерациите 2019/2020 од Општинските основни училишта,

Повеќе

Царината за две недели успеа да спречи 7 нелегални трансфери - заплени девизи,

Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија три обиди за

Повеќе

Заев до ДПМНЕ: Ако се договорат кој е лидер во партијата ќе прифатам ТВ дуел

На граѓанската трибина одржана синиќа во Гевгелија, лидерот на СДСМ, предводник

Повеќе

Заев од Гевгелија: Ова не е гола борба за власт туку носење храбри одлуки за

СДСМ и коалицијата „Можеме“ вечерва одржаа отворена трибина со граѓаните на

Повеќе

Марија Костадинова од СДСМ: Не за рудници во нашата земја

Марија Костадинова кандидат за пратеник на СДСМ во ИЕ4 денеска со експресен

Повеќе

Марија Костадинова - капитални проекти за инфраструктурно поврзани граѓани

Кандидатот за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“ од општина Гевгелија за

Повеќе

Од денеска Македонија ги отвори границите без обврска за тест и карантин

Од денеска целосно се отвораат сите гранични премини во државата со што

Повеќе

Обнова на рудниците ветува ВМРО-ДПМНЕ

Во предизборната капмања ВМРО-ДПМНЕ ја актуелизира темата за отварање на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.