Борисов ја пее „Корона чао“

Недела, 26 Април 2020

Карантинскиот хит склопен во домашни услови од двоецот Дац и Александар Митевски за само половина ден ден ги премина границите и стана меѓународен хит.
На снимката подолу песната „Корона чао“ која вчера излезе на социјалните мрежи ја слуша во својот автомобил бугарскиот претседател Бојко Борисов.

Тој го разбрал и текстот и му објаснува на својот придружник на совозачкото седиште: „Носиме маски, ко да сме хаски, корона чао, чао, ајде чао“.
Борисов порачува дека само така (со позитивен дух) ќе се вратиме во нормала и додаде дека Македонија може да рачуна на помошта од Бугарија.

Еве ја атмосферата во возилото на Борисов со звуците од македонскиот хит изнедрен од актуелната социјална изолација која е присутна и во Бугарија, и на Балканот, и во светот.

Last modified on Недела, 26 Април 2020 - 19:40

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Во Дојран посетителите добија бесплатни заштитни маски!

Викенд посетеноста во Дојран достигна размери блиски на летната туристичка

Повеќе

Инфраструктурно улично подобрување во Прдејци

По дводневна акција денеска заврши бетонирањето на уличен крак во населеното

Повеќе

Дезинфекција на јавните површини во Гевгелија

По налог на Општинскиот штаб за заштита и спасување денеска започна да се

Повеќе

Донација од 40.000 евра од Групацијата „Новоматик“ за Општа Болница Гевгелија

Еден месец по официјалната најава на својата одлука да донираат 200.000 евра

Повеќе

Јавното обвинителство отвори предмет против митрополитот Агатангел

Основното јавно обвинителство Велес отвори предмет по допрен глас по објавите

Повеќе

Трета акција за уништување на комарците во Гевгелија и ЈИ регион

По извршени две последователни лаврицидни прскања против комарци на места

Повеќе

Започна ревитализацијата на патот Богородица-Стојаково

Градежната оператива на „ЖИКОЛ“ ДООЕЛ Струмица од денеска е на терен со

Повеќе

Владата донесе забрана за одење на гробишта викендов на цела територија

Во петок е задушница, а во недела Духов ден. Во пресрет на овие народни

Повеќе

МВР против МВР на „Боемска“ – СВР и ЕБР ги чекаат снимките од камерите

Пазарната полиција не можеше да влезе во угостителскиот објект на улица

Повеќе

Во изолација 60 полицајци на служба во Гевгелија

Околу шеесетина полицајци кои ја чуваат јужната граница на Македонија поради

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.