Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44

Критериуми за одобрување момче за ќерката

Сабота, 22 Август 2020

Ова се новите корона услови за одобрување на новата врска на ќерката со момчето кое го претставува на своите родители.
Се разбира, актуелно време е, време на пандемија и условите за одобрување се нови, вонредни.
Видеото е креација на црногорски инвентивни видео промотори на кампањата поддржана од Светската здравствена организација за превенција од коронавирусот. Црногорската реклама преку која се укажува на значењето и почитувањето на мерките за ковид-19 стана вистински хит и за 5 дена има близу 500.000 прегледи.

Видеото почнува со тоа што едно црногорско семејство руча во дворот пред куќата и разговара за новото момче на ќерката.

– „Од добра куќа е, многу убав човек, правилно ја носи маската, ги мие и ги дезинфицира рацете“ – му вели сопругата на својот сопруг.

Останатото погледнете го сами:

 

Last modified on Сабота, 22 Август 2020 - 10:41

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Родителите од Миравци бараат настава со физичко присуство за учениците од VI до

Советот на родители при Општинското основно училиште „Климент Охридски“ од

Повеќе

Прием на првачињата во училиштата во Гевгелија

Централните општински училишта „Крсте Мисирков“ и Владо Кантарџиев“ од

Повеќе

„Викенд без ДДВ“ за корисниците на апликацијата „Мој ДДВ“

Новата мерка „Викенд без ДДВ“ од Четвртиот пакет на економски мерки на Владата

Повеќе

Пресуда: 1,5 години затвор за Груевски, условна за Јанакиевски

Денеска судот изрече пресуда за предметот „Насилство во општина Центар“. На екс

Повеќе

Гордана Јанкулоска спроведена во затворот Идризово

Екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска попладнево е

Повеќе

Заев: 470 милиони евра тежок Четвртиот пакет економски мерки наменет за

- „Парите на граѓаните се за граѓаните. Со четвртиот пакет економски мерки,

Повеќе

Филипче: Отварање на границите без ПЦР тестови - се разговара со земјите од

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека сите земји во

Повеќе

Корона кризата ја зголеми невработеноста во Гевгелија

Новата здравствена пандемија која го зафати светот се одрази на светската

Повеќе

Септемвриски снег во Босна и Херцеговина

Четвртиот ден од есента забелеа снежните покривки на планината Бјелашница и на

Повеќе

Ковид настава во Гевгелија - претежно он лајн, основците од I до III на училиште

Барањето на општинските основни и средното училиште од Гевгелија за одржување

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.