Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Видео: 80 години љубов

Петок, 20 Април 2018

Двојата од Бруклин, (Њујорк-САД) се 80 години во брак и се' уште вљубени 


{flike}


Несекојдневна животна приказна на љубов која опстојува 80 години помеѓу сопружниците Марсиа и Артур од Бруклин, Њујорк, САД.

Марсиа има 100, а Артур 105 години и уште се вљубени и неразделни и покрај болеста и ограничениот говор на Марсиа. Повраноста, грижата, поддршката со внимание и милувањето се нежностите кои се' уште ги споделуваат меѓу себе. Најголема желба на Артур е да можат пак да комуницираат заедно со Марсиа.

Нивниот внук им вели дека се среќни што се пронашле и што проживеале заеднички живот во љубов, сите овие изминати осум децении откако стапиле во брак.

Last modified on Петок, 20 Април 2018 - 18:45

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Марија Костадинова: Градиме инфраструктура - Патиштата ќе не' направат поблиски

Кандидатката за член на Собранието на РСМ, која е на изборната листа на СДСМ и

Повеќе

Почина 54 годишен маж во сообраќајна несреќа кај Богородица

Вечерва после полноќ, во 01:30 часот (ден четврток 09.07.2020 год.) било

Повеќе

Среда, 15 јули - неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 15 јули, среда, е

Повеќе

Демонстранти упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест

Повеќе

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.