Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44

ВИДЕО: Исус во Бразил со знамето на Македонија

Понеделник, 23 Март 2020

Грандиозната Статуата на Христос Спасителот во Рио де Жанеиро во Бразил беше осветлена со пораки на надеж и знамиња на земји од светот кои се погодени од коронавирусот.

Архиепископот на Рио де Жaнеиро, Орани Жоао Темпеста, ја одржа мисата на обележјето, а пораката „Да се молиме заедно“ (#praytogether) беше изведена и на статуата на различни јазици.

Споменикот висок 125 метри, кој е поставен над висините на Рио де Жанеиро, и го „гледа“ градот како на дланка, беше затворен една недела за јавноста, а со состојбите со коронавирусот во оваа земја и непочитувањето на мерките за избегнување блиски контакти меѓу лицата, можно е мерката да биде продолжена.

Last modified on Понеделник, 23 Март 2020 - 21:43

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Same masen kuta

Misociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac

Повеќе

Ukan mare tinu

Etiam vitae commodo dolor. Ut quis urna nisl. Nulla eu purus odio, at aliquet

Повеќе

Zaga tiko maze

Ceger nisl Pellentesque In id metus laoreet dignissim vel. Lacinia Sed

Повеќе

Xare makin opan

Mes pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur

Повеќе

Dare makin oka

Puspen disse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam

Повеќе

Zate maki nako

Temper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis

Повеќе

Nuka tisu mako

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Seru cadin retu

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod

Повеќе

Tina okun zagon

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.