Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07
Нова ковид жртва во Гевгелија
Сеп 16 2021

Нова ковид жртва во Гевгелија

Институтот за јавно здравје-Скопје денеска регистрира 28 починати лица од ковид-19, а од нив еден починат пациент е жител на општина...
Септемвриско лето - натпросечно топло време
Сеп 16 2021

Септемвриско лето - натпросечно...

Долго топло лето во Гевгелија и на југот со продолжена капачка сезона во водите на Дојранското езеро, со пријатни температури за...
Две ковид жртви во регионот на ЦЈЗ Гевгелија
Сеп 15 2021

Две ковид жртви во регионот на ЦЈЗ...

Министерството за здравство известува дека денеска се регистрирани 32 починати лица од компликации предизвикан од ковид-19. Меѓу нив се и...
Изгаснат пожарот кај населбата Карач, Ст.Дојран
Сеп 14 2021

Изгаснат пожарот кај населбата...

Пожар над туристичката населба Карач во Стар Дојран беше забележан вчера во попладневните часови, нешто пред 16 часот. Истиот беше...
ОИК Гевгелија: Доставени се 5 кандидатури за градоначалник и 6 советнички листи за ЛИ 2021
Сеп 12 2021

ОИК Гевгелија: Доставени се 5...

До синоќа на полноќ кога законски истекува рокот за поднесување на кандидатури за градоначалник и советнички листи за претстојната...
Гевгелиските тркачи  трети на  атлетскиот митинг „Трчај бе“
Сеп 12 2021

Гевгелиските тркачи трети на ...

На третата по ред балканска меѓународна атлетска спортска манифестација „Трчај бе“ што се одржа денеска во Битола, атлетичарите од АК...
Богданчанец пронајден мртов во својот дом
Сеп 12 2021

Богданчанец пронајден мртов во...

Во петокот, на 10.09.2021 во 14:30 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека било пронајдено мртво тело на починатиот Б.С. од...
Министерот Филипче поднесе оставка
Сеп 10 2021

Министерот Филипче поднесе оставка

Министерот за здравство Венко Филипче штотуку соопшти дека од морални причини му понудил пишана оставка од функцијата на премиерот...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

Вторник, Авг 17 2021 0 comment
Порака од море

Дали сте биле на одмор на море годинава?
Ако не сте, не очајувајте: „Морето е катастрофа“,

Сабота, Сеп 11 2021 0 comment
Македонска трагедија

Големата несреќа во тетовската модуларна болница во многу нешта потсетува на трагедијата

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.