Топ Новости
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Дали името на историската личност Поло е Рагби или Ватерполо?

Понеделник, 03 Февруари 2014

Пример за образовното ниво на гледачката публика на нашите национални медиуми

 

Вечниот забавувач Драган Вучиќ, кого често поради нивото на неговите емисии го нарекуваат и “најголем сељак“, со следното видео докажува дека има и поголеми “сељаци“ од него. Овој епитет не го употребуваме како навреда за лицата кои заработуваат за својот живот преку чесна работа на село, со земјоделство, пољоделство, сточарство и друго, туку како синоним на необразовен човек, кој не ги совладал и елементарните нивоа на човечката интелигенција и култура.

Гледачката не знае да одговори кое е името на познатата историска личност Поло! Била многу возбудена!! А, Драган се труди да се воздржува да не пукне од смеење, и за глупоста на крај да им додели награда. Не, за учеството во емисијата, туку реткоста на таквите дунстери кои се куриозитет, а одговараат на поширокото интелектуално ниво на публиката. Луѓето сакаат да гледаат примери дека има и понедоделкани од нив, па и гледаат смешки.

Last modified on Петок, 07 Февруари 2014 - 19:38

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

Една фирма во Гевгелија, 2 од Богданци и 4 во Валандово, искористиле владина

За април 2020 година една фирма од Гевгелија и две фирми од Богданци

Повеќе

Една година од огнената стихија во Гевгелија која пеплоса шест стана

На 30 јули во 11:20 часот на улицата „Ристо Чавдаров“ бр. 25 во Гевгелија лани

Повеќе

Пожарот кај Моин локализиран - изгоре 10 хектари деградирана шума

После седумчасовна интервенција на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија помогнати со

Повеќе

Јули завршува со две температурни 40-ки за Гевгелија

Иако деновиве просечната темпреатура во јули се движеше од 35 со неколку 38-ци

Повеќе

Пожар кај Моин во месноста „Срнак“ се' уште активен

Три возила на Територијалната противпожрна единица од Гевгелија со 6 лица

Повеќе

Воз удрил во автомобил кај с.Давидово

Денеска (27.07.2020 г.) пред мугрите во 04:45 часот, се случила сообраќајна

Повеќе

Во Струмица попави, во Валандово штети, во Гевгелија краткотраен пороен дожд

Вчерашното облачно време во Гевгелија донесе краткотраен пороен дожд, но во

Повеќе

Редари од Општина Дојран со акција за промовирање на ковид мерките за заштита


Ваучер туризмот заживеа деновове во Дојан, а за време на викендите бројот на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.