Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Дождовница или расолница

Среда, 09 Мај 2018

Повторно бисери на брзоплетоста или очигледно незнаење во квиз занимациите на Драган Вучиќ


{flike}


Повторно бисери на брзоплетоста или очигледно незнаење во квиз занимациите на Драган Вучиќ.

Како се нарекуваат ТВ  сериите кои имаат бесконечен број на епизоди? 

А) Сапуница;
Б) Дождовнца,
В) Расолница

Дождовницата и расолницата запнаа за око, ама не носат поени. 

„Брзи мисли, среќни луѓе“ - коментираат гледачите, на уште една игра забава за килограм брашно, или кафе за победниците на под-подпросечниот квиз во кој се тресе се' и сешто и остануваш жив и медиумски „познат“ во квиз серијалот на Вучиќ кој нема крај, па на ред доаѓаат и кандидати со сомнително ниво на знаење. 

Last modified on Среда, 09 Мај 2018 - 01:37

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Марија Костадинова: Градиме инфраструктура - Патиштата ќе не' направат поблиски

Кандидатката за член на Собранието на РСМ, која е на изборната листа на СДСМ и

Повеќе

Почина 54 годишен маж во сообраќајна несреќа кај Богородица

Вечерва после полноќ, во 01:30 часот (ден четврток 09.07.2020 год.) било

Повеќе

Среда, 15 јули - неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 15 јули, среда, е

Повеќе

Демонстранти упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест

Повеќе

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.