Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Ова не е на арно

Понеделник, 29 Октомври 2018

Комитски состанот на комитетот на ВМРО-ДПМНЕ со „Фалични новости“

 

 

Партиски исклучувања, извинувања, отворени писма, прес конференции, ја вжештија атмосферата на Комитетскиот состанок на членовите на ДПМНЕ. Згора на се се случи и исклучена комуникација со братот Сашо.
- „Како тргнала работата со исклучување и нас ќе не исклучат од партија“ се жали Гоце Делчев.
- „Комити сме. А, за запад ќе видиме. Ха, ха, ха“ одговараат на прашањето дали се „комити запад“
- „Јас го разбирам светот, но овие ова што го прават не го разбирам“ негодува Гоце Делчев.

Погледнете го најновото видео од екипата на „Фалични новости“ и дилемите и проблемите на комитите од новиот налет на партиски исклучувања.

Last modified on Понеделник, 29 Октомври 2018 - 16:06

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Демонстранти упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест

Повеќе

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.