Топ Новости
Успешна еко акција во село Богородица - Сабота, 14 Септември 2019 14:18
Празнична посетеност на Дојран - Понеделник, 09 Септември 2019 10:19
Среќно првачиња! - Вторник, 03 Септември 2019 17:55

Еколошка свест и парковите во Гевгелија

Понеделник, 25 Март 2019

ВИДЕО: Еко анализа на Дејан Малзарков

 

 

Еколошката свест на гевгеличани е тема на последното видео направено од дежурниот видео аниматор на општествените теми од нашето опкружување, Дејан Малзарков.

По реакцијата на граѓаните дека само за три дена од пуштањето во употреба на новоуредениот простор на Динќут украдена е лулашка, Дејан со одговор зошто тоа го прават луѓето, и што уште можат да наштетет.

Исмевањето на сопствена сметка, на нашата колективно ниска еколошка свест, ќе ве насмее и ќе ве натера да размислите: „На која страна од еколошката скала сте вие - под нивото, или на нивото на грижлива употреба и чување на урбаната опрема наменета за сите и животниот простор.

Last modified on Понеделник, 25 Март 2019 - 22:44

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Успешна еко акција во село Богородица

Јавните површини пред јавните простори во гевгелиското село Богородица денеска

Повеќе

Фирми и граѓани должат кон УЈП 10,2 милијарди денари

Управата за јавни приходи објави Листа на должници бр.09/2019 за долгови

Повеќе

Јавна презентација за дел од ДУП 7 (7.5) за Гевгелија

Утре со почеток во 12 часот во просториите на малата сала од Народниот театар

Повеќе

Никола Димитров ја доби наградата за Придонес кон европската интеграција на

По повод петгодишнината од основањето на порталот „Европски Западен Балкан“-

Повеќе

Празнична посетеност на Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе поголем број гости во текот на топлиот

Повеќе

Одбележување на Денот на независноста

Со истрелување на 10 плутони од страна на артилерискиот батаљон во касарната

Повеќе

Авиони канадери го ставија под контрола вториот пожар кај Мамино

Локализиран, но не целосно ликвидиран. Ваков беше денешниот утрински извештај

Повеќе

Среќно првачиња!

Денеска во општинските основни училишта во Гевгелија се одржаа свечени приредби

Повеќе

Прекин на електроснабдувањето во Моин и Конско

„ЕВН“ КЕЦ Гевгелија ги известува корисниците на електрична енергија во општина

Повеќе

Првачињата во Миравци и Негорци прифатени, другите свечено започнуваат со

Првиот училишен ден денеска започна за првооделенците во Општинските основни

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.