Топ Новости

Еколошка свест и парковите во Гевгелија

Понеделник, 25 Март 2019

ВИДЕО: Еко анализа на Дејан Малзарков

 

 

Еколошката свест на гевгеличани е тема на последното видео направено од дежурниот видео аниматор на општествените теми од нашето опкружување, Дејан Малзарков.

По реакцијата на граѓаните дека само за три дена од пуштањето во употреба на новоуредениот простор на Динќут украдена е лулашка, Дејан со одговор зошто тоа го прават луѓето, и што уште можат да наштетет.

Исмевањето на сопствена сметка, на нашата колективно ниска еколошка свест, ќе ве насмее и ќе ве натера да размислите: „На која страна од еколошката скала сте вие - под нивото, или на нивото на грижлива употреба и чување на урбаната опрема наменета за сите и животниот простор.

Last modified on Понеделник, 25 Март 2019 - 22:44

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

30 дневен притвор за Боки 13 и Кичеец

Барањето на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција е

Повеќе

Шефицата на СЈО, Катица Јанева, поднесе оставка

Шефицата на специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, поднесе оставка.

Повеќе

МНР: Нема настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики

Согласно комуникацијата остварена со надлежните служби, Генералниот конзулат на

Повеќе

Бесплатен одмор во Струга за 700 деца од семејства во социјален ризик

Околу 700 деца и нивни придружници од семејства во социјален ризик од цела

Повеќе

Заев: Аларм за борба против лажни вести и манипулации

За лажното претставување на двајца руски комичари како поранешниот претседател

Повеќе

Мицотакис победи на парламентарните во Грција

Нова Демократија на Мицотакис победи на предвремените парламентарни избори во

Повеќе

Апликацијата „МојДДВ“ до сега ја симнале близу 58.000 граѓани

За четири дена од почетокот на примената на апликацијата „МојДДВ“, од 1 јули

Повеќе

Заев: Берлинскиот процес е водилка за европски развој на нашиот регион

Во Познањ, Полска, вчера и денеска се одржува Самит ЕУ-Западен Балкан, како дел

Повеќе

Градинката во Миравци со нова ограда

По две недели работа на терен заврши оградувањето на двориштето на Детската

Повеќе

Владата одлучи: „Еуромакс“ не доби дозвола за експлоатација на руди за Иловица

На денешната седница Владата го одби барањето за издавање дозвола за „Иловица“,

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.