Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Редица пред Затворите

Четврток, 30 Јануари 2020

Какво време дојде, не може ни во затвор да оди кој сака. Судот е во карантин, опсипан со криминални распити на сведоци и чинители, само оние кои сакаат да се покајат не знаат каде да се обратат. Чекаат домашниот притвор да им биде претворен во регуларен притвор и да си одлежат „поштено“. Затворските порти се полни со граѓани кои масовно ги признаваат делата. 
Сарказмот на „ФН“ искажан за судскиот систем во кој обвинетите наоѓаат начин за одлагања и одлагања, и претепувања за одлагања, и болни адвокати како причина за одлагања, и пензионирањето на некои од поротниците, само криминалците нема кој да ги пикне в затвор.

Боцкавите „Фчерашни новости“ од терен пред затворските порти:

Last modified on Четврток, 30 Јануари 2020 - 15:40

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Министерствата за земјоделство и екологија посветени на Дојран и Дојранското

Општина Дојран која се простира на еден од трите природни езерски убавици во

Повеќе

Марија Костадинова: Градиме инфраструктура - Патиштата ќе не' направат поблиски

Кандидатката за член на Собранието на РСМ, која е на изборната листа на СДСМ и

Повеќе

Почина 54 годишен маж во сообраќајна несреќа кај Богородица

Вечерва после полноќ, во 01:30 часот (ден четврток 09.07.2020 год.) било

Повеќе

Среда, 15 јули - неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 15 јули, среда, е

Повеќе

Демонстранти упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест

Повеќе

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.