Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Забава во домашен карантин

Петок, 13 Март 2020

Италија е со затворени граници по прогласувањето на земја со висок ризик во Европа, поради големиот број случаи со корона и висок процент на смртност на заболените. Цела земја е во изолација. Сите граѓани се упатени да седат дома. Работат само аптеките и продавниците за храна и стопанските гранки за производство на храна.
Улиците се празни, ама желбата за забава, да се одржи оптимизмот за надминување на состојбата ги тера луѓето на песна. Пеат по балкони едни со други, споделуваат рефрени, тактови, насмевки.
Таков е животот. Живееме едни покрај други, едни до други, ја делиме заедничката закана - корона - која само одредено време не' оддалечува додека го победиме вирусот.
Видеото е од Наполи, Италија.

Last modified on Петок, 13 Март 2020 - 12:53

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Министерствата за земјоделство и екологија посветени на Дојран и Дојранското

Општина Дојран која се простира на еден од трите природни езерски убавици во

Повеќе

Марија Костадинова: Градиме инфраструктура - Патиштата ќе не' направат поблиски

Кандидатката за член на Собранието на РСМ, која е на изборната листа на СДСМ и

Повеќе

Почина 54 годишен маж во сообраќајна несреќа кај Богородица

Вечерва после полноќ, во 01:30 часот (ден четврток 09.07.2020 год.) било

Повеќе

Среда, 15 јули - неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 15 јули, среда, е

Повеќе

Демонстранти упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест

Повеќе

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.