Борисов ја пее „Корона чао“

Недела, 26 Април 2020

Карантинскиот хит склопен во домашни услови од двоецот Дац и Александар Митевски за само половина ден ден ги премина границите и стана меѓународен хит.
На снимката подолу песната „Корона чао“ која вчера излезе на социјалните мрежи ја слуша во својот автомобил бугарскиот претседател Бојко Борисов.

Тој го разбрал и текстот и му објаснува на својот придружник на совозачкото седиште: „Носиме маски, ко да сме хаски, корона чао, чао, ајде чао“.
Борисов порачува дека само така (со позитивен дух) ќе се вратиме во нормала и додаде дека Македонија може да рачуна на помошта од Бугарија.

Еве ја атмосферата во возилото на Борисов со звуците од македонскиот хит изнедрен од актуелната социјална изолација која е присутна и во Бугарија, и на Балканот, и во светот.

Last modified on Недела, 26 Април 2020 - 19:40

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Јавното обвинителство отвори предмет против митрополитот Агатангел

Основното јавно обвинителство Велес отвори предмет по допрен глас по објавите

Повеќе

Трета акција за уништување на комарците во Гевгелија и ЈИ регион

По извршени две последователни лаврицидни прскања против комарци на места

Повеќе

Започна ревитализацијата на патот Богородица-Стојаково

Градежната оператива на „ЖИКОЛ“ ДООЕЛ Струмица од денеска е на терен со

Повеќе

Владата донесе забрана за одење на гробишта викендов на цела територија

Во петок е задушница, а во недела Духов ден. Во пресрет на овие народни

Повеќе

МВР против МВР на „Боемска“ – СВР и ЕБР ги чекаат снимките од камерите

Пазарната полиција не можеше да влезе во угостителскиот објект на улица

Повеќе

Во изолација 60 полицајци на служба во Гевгелија

Околу шеесетина полицајци кои ја чуваат јужната граница на Македонија поради

Повеќе

Шести ден протести во САД кои зафатија 25 држави

Смртта на George Floyd од рацете на полицијата во Минеаполис предизвика широки

Повеќе

Лишени од слобода седум гевгеличани и еден валандовчанец

МВР известува дека денеска се поднесени кривични пријави за седуммина

Повеќе

Пендаровски одлучи – Нова вонредна состојба до 14 јуни

Претседателот Пендаровски по денешниот состанок на Советот за безбедност во

Повеќе

Приведен 22 годишен богданчанец за кријумчарење мигранти

Превезувал нелегално 13 мигранти од Бангладеш со комби, но поради неприлагодена

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.