Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Кралот на ФБ контактите

Петок, 09 Мај 2014

Испратил 5.000 пораки за да ја пронајде жената на својот живот

34-годишниот Пеѓа (Предраг Јовановиќ) ги окупирал социјалните мрежи испраќајќи 5.000 пораки до девојки на Фејсбук со цел да ја пронајде вистинската жена на својот живот, но добил одговор само од 15 и тоа сите негативни.

- “Прво сакам да ја пронајдам вистинската личност што ја барам, а потоа да ја запознаам. Не се смеам често, особено во друштво кое што не ми одговара“, вели за својот ФБ поход срамежливиот, но упорен Пеѓа.

За себе вели дека е детинест, знае да се умилкува, но е укочен во однесувањето во контакт со други луѓе, малку емотивен на свој начин, но весел и тврдоглав. Бара девојка слична на себе. Живее на село каде има 6.000 жители, па таму нема некој особен избор.

Фејсбук му ги проширил границите на изборот надвор од неговото опкружување.
- „На Фејсбук ги имам на стотици и илјадници. Би сакал да имам „женска енергија“ во своето секојдневие“, вели Пеѓа.
Времето и местото на средбата остава да го одберат девојките. Единствен услов е тоа да биде место каде што има луѓе, за да не се случи нешто неочекувано!!??

Постирал и свое видео за девојките  да видат како изгледа. Ништо не зборува. Само чека одговори!!??

Last modified on Сабота, 10 Мај 2014 - 03:48

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Јане Велковски од Македонија ќе учествува преку УНИЦЕФ на самит на ОН

Единаесет годишниот Јане Велковски, кој е застапник на деца со попреченост од

Повеќе

Ученици собраа 53,2 кг пластичен отпад од „Илинденска“ во Гевгелија

Екоакцијата организирана на крајот од работната недела во Гевгелија на улица

Повеќе

Во декември почнува „Мој ДДВ – Моја Награда“ со награден фонд од половина

Две главни награди, но и доделување на дневни и месечни награди со вкупен

Повеќе

Ветинг во судството вети Заев на граѓанска трибина во Велес

По низата реакции во јавноста за застарените судски случаи кои судот ги

Повеќе

Средба на борците од Кленоец и Гевгелиски членови на СЗБ од НОБ

Во чест на народниот херој Јосиф Јосифовски Свештарот кој е по раѓање

Повеќе

Еденипол часовен протест на судската администрација во Гевгелија

Триесет и тројца вработени во Основен суд Гевгелија со работен статус „судска

Повеќе

Иницијатива за незастарување на кривични дела направени од функционер

Екпертите со иницијатива: Кривичните дела сторени од функционери да не

Повеќе

Изгласана минимална плата од 14.500 денари во Собранието

Попладнево пратениците во републичкото Собрание го изгласаа Законот со кој

Повеќе

Агрометеоролошки станици за заштита на земјоделските посеви во Гевгелија

Со проект на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, каде припаѓа и

Повеќе

Од утре, 15 ноември, задолжително поседување на зимска опрема за возилата

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека во периодот од

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.