Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Кралот на ФБ контактите

Петок, 09 Мај 2014

Испратил 5.000 пораки за да ја пронајде жената на својот живот

34-годишниот Пеѓа (Предраг Јовановиќ) ги окупирал социјалните мрежи испраќајќи 5.000 пораки до девојки на Фејсбук со цел да ја пронајде вистинската жена на својот живот, но добил одговор само од 15 и тоа сите негативни.

- “Прво сакам да ја пронајдам вистинската личност што ја барам, а потоа да ја запознаам. Не се смеам често, особено во друштво кое што не ми одговара“, вели за својот ФБ поход срамежливиот, но упорен Пеѓа.

За себе вели дека е детинест, знае да се умилкува, но е укочен во однесувањето во контакт со други луѓе, малку емотивен на свој начин, но весел и тврдоглав. Бара девојка слична на себе. Живее на село каде има 6.000 жители, па таму нема некој особен избор.

Фејсбук му ги проширил границите на изборот надвор од неговото опкружување.
- „На Фејсбук ги имам на стотици и илјадници. Би сакал да имам „женска енергија“ во своето секојдневие“, вели Пеѓа.
Времето и местото на средбата остава да го одберат девојките. Единствен услов е тоа да биде место каде што има луѓе, за да не се случи нешто неочекувано!!??

Постирал и свое видео за девојките  да видат како изгледа. Ништо не зборува. Само чека одговори!!??

Last modified on Сабота, 10 Мај 2014 - 03:48

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.