Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44

Готвење со баба

Понеделник, 14 Септември 2020

Сте имале прилика како мали да помагате во кујната чекајќи да биде готова шампата за тортата па да го „измиете“ со прсти садот и ја излижете смесата од преостанатата залепена бела шеќерна смеса од прстите?
Е, на тоа ќе ве потсети овој мал помошник кој готви заедно со баба му. Не е проблем шампата. Проблем е што сака секоја состојка што се става во текот на подготовката на колачот тој да ја испроба со лижење на прстињата.
Значи, ако сакате да подготвите колач со помошник, сладокусец, пригответе ја работната маса и спремете се за чистење на кујната после сета работа. Колачите ќе ви бидат слатки, детулето задоволно што помагало, а и ќе се изнасмеете од милина.

Наздравје рецептот „Готвење со баба“.

Last modified on Понеделник, 14 Септември 2020 - 13:55

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Same masen kuta

Misociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac

Повеќе

Ukan mare tinu

Etiam vitae commodo dolor. Ut quis urna nisl. Nulla eu purus odio, at aliquet

Повеќе

Zaga tiko maze

Ceger nisl Pellentesque In id metus laoreet dignissim vel. Lacinia Sed

Повеќе

Xare makin opan

Mes pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur

Повеќе

Dare makin oka

Puspen disse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam

Повеќе

Zate maki nako

Temper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis

Повеќе

Nuka tisu mako

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Seru cadin retu

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod

Повеќе

Tina okun zagon

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.