Продиџи на акустична гитара

  • Четврток, Мар 01 2018

 

{flike}


 

Италијанскиот виртуоз на акустична гитара Лука Стрикаљоли кој е познат по својот уникатен стил на свирење и техника, во своето ново видео во негов стил ги отсвирува хитовите на „The Prodigy“.

Никој не би помислил дека хитовите на Продиџи „Invaders must die“, „Omen“ и „Voodoo People“ можат да бидат изведени на акустична гитара и да звучат одлично.


  

Еколошка свест и парковите во Гевгелија

ВИДЕО: Еко анализа на Дејан Малзарков

Повеќе

Во затвор на 104 годишна возраст

Сака да ја испроба темната страна на животот - Британка на возраст од 104 години ќе оди во затвор поради љубопитство

Повеќе

Мега градби: Подводен железнички тунел долг 100 километри

Кинезите ја финансираат изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот, што ќе ги поврзува главните градови на Финска и Естонија

Повеќе

ВИДЕО: Кит проголтал нуркач па го плукнал

Неколку тонски кит проголтал нуркач, но овој нежен џин увидел дека нешто не е во ред и го плукнал нуркачот во водите без никакви повреди на телото

Повеќе

Симболиката и значењето на цвеќињата

Секое подарено цвеќе покрај вниманието и убавината на неговите бои носи и порака

Повеќе

Дедо е на 152 внуци и не им ги знае имињата на сите

ВИДЕО: По потекло е од Југославија, живее на северозапад од Турција, има 95 години, 12 деца и 152 внуци

Повеќе

Бил Гејтс: 10 технологии што ќе го променат светот

Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, издвои десет технологии што би можеле да го променат светот оваа година

Повеќе

Супер бабичка

ВИДЕО: Доказ дека годините не се важни и ограничувачки

Повеќе

Подводен лебдечки мост

Норвешка го гради првиот подводен лебдечки мост во светот

Повеќе

Рум, дум, дум

ВИДЕО: Jaпонци вљубени во балканскиот мелос ја испеаа песната „Рум, дум, дум” 

Повеќе

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Министерот Спасовски и вицепремиерот Османи во Гевгелија

Спасовски: Полицијата успешно се справува со илегалните миграции и

Повеќе

Патот Гевгелија-Негорци пред завршница

Во тек е гребање на последниот километар од стариот асфалт до центарот на

Повеќе

Sky хотел и казино бара работници

Активен оглас за вработување на 14 работни позиции за правен субјект со седиште

Повеќе

Велин Стојменов - нов претседател на Здружението на пензионери за Гевгелија

На вчерашното изборно Собрание на општинското Здружение на пензионери за

Повеќе

Прес на ЛДП Гевгелија

ВИДЕО: Итна измена на законите за финансирање на општините! (Ручкоманов)

Повеќе

Пендаровски на Трибина со младите од Гевгелија: „Придобивки - НАТО и ЕУ“

„Мојот став е влез во ЕУ и НАТО е преку институциите во државата со

Повеќе

Денеска е пролетна рамноденица

Рамноденица — деноноќието кога должината на денот и ноќта се исти. Денеска

Повеќе

Тридневен прекин во електроснабдувањето во Богданци

ЕВН - КЕЦ Гевгелија најави прекин во електроснабдувањето за утре среда 20 март,

Повеќе

Интегриран план за локален развој на општина Богданци до 2022

Во тек е 10 дневна јавна расправа за локалниот развој на Богданци 

Повеќе

Кина одбила барање на грчка компанија да го користи терминот „македонски“

Образложение - потребна е дозвола од соседната земја за користење на терминот

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.