Грижлив татко

Среда, 13 Јануари 2021

За време на изолацијата од ковид-19 таткото Џими секој ден со својата керка, грижејки се за хигиената во нивниот дом, наместо со маски, оделе да го фрлат ѓубрето во контејнер облечени (маскирани) со целосен костим од ликовите од супер хероите, од цртаните филмови, од филмските хитови за деца.
Така таткото сакал да и' ја разбие домашната корона монотонија која владее за време на изолацијата на семејството и и' приредувал секој ден маскембал на својата ќерка при чинот на фрлањето на домашниот отпад.
Колку труд, колку грижа и внимание од еден татко.
Се гледа од видеото дека неговата постапка не останува незабележана од соседите кои го поздравуваат убавиот пар, а таткото и ќерката им отпоздравваат со мафтање рака.

Убав пример на родителска грижа претворена во детска забавна анимација.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Запленета дрога во вредност од еден милион евра на ГП „Богородица“ и кај

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во

Повеќе

Запленет камион со половина тон марихуана на ГП Богородица

Вечерва на Граничниот премин „Богородица“ запленет е камион полн со 500

Повеќе

Почина градежен работник во Гевгелија

Во централното градско подрачје каде се изведуваат градежни работи на просторот

Повеќе

Запленети 200 кг марихуана на граничната линија, приведени две лица

Одделот за криминалистика при ОВР Гевгелија во соработка со специјализирани

Повеќе

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

Почувствуван земјотрес во Гевгелија

Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.