Топ Новости
Приведен крадец од Гевгелија - Вторник, 24 Ноември 2020 16:55
Ова го мисли Коосновачот на Facebook Крис Хјуз кој заедно со Марк Цукенбер ја покренал оваа социјална мрежа за допишување…
Историска реликвија претворена во сообраќајно средство на соларен погон. Се работи за првиот електричен воз напојуван во целост од сончева…
Плата од соништата - Наса бара доброволци за лежење и гледање телевизија за плата од 16.500 евра
Кинезите ја финансираат изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот, што ќе ги поврзува главните градови на Финска и Естонија
Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, издвои десет технологии што би можеле да го променат светот оваа година
Норвешка го гради првиот подводен лебдечки мост во светот
Кинеската вселенска мисија бележи извонредни резултати - Изникнале растенија од првите однесени семиња на Месечината
ВИДЕО: Звуци оддалечени 1,5 милиони светлосни години од Земјата, откри НАСА, а јавува весникот „Independent“
По 2012, ова е втор пат во историјата вештачки објект испратен од Земјата да се наоѓа во меѓуѕвездениот простор
Страница 3 од 8

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.