Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Рано утрово на 76 годишна возраст почина еден од најголемите светски умови
Какви астрономски појави најавуваат научниците за следната 2018 година?
Не е Терминатор. Вели дека е технички продукт, ама одговара на поимот жена. Наречен е Софија
Иновација: Три димензионалниот пешаки премин создава илузија дека ќе се судрите со бетонски зебри и секако ќе кочите како луди
Астрофизичарите од Канада успеале да ја направат првата слика на „мост“ од црна материја за кој се верува дека поврзува…
Видео: Сателитска снимка за сенката што ја фрла месечината врз Земјата
Сателитот Мајак наскоро би можел да биде најсветлиот објект на ноќното небо
Мајлс Соломан, 17-годишен средношколец во училиштето Таптон во Шефилд нашол грешка во податоците за влијанието на вселенската радијација врз луѓето
Британскиот физичар Кокс вели дека тоа не е можно затоа што веќе се уништeни. Од кого?
Страница 4 од 7

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.