Топ Новости
Приведен крадец од Гевгелија - Вторник, 24 Ноември 2020 16:55
Неочекувани промени во ДНК стриктурата по едногодишен престој во Вселената констатирани кај американски космонаут
Рано утрово на 76 годишна возраст почина еден од најголемите светски умови
Какви астрономски појави најавуваат научниците за следната 2018 година?
Не е Терминатор. Вели дека е технички продукт, ама одговара на поимот жена. Наречен е Софија
Иновација: Три димензионалниот пешаки премин создава илузија дека ќе се судрите со бетонски зебри и секако ќе кочите како луди
Астрофизичарите од Канада успеале да ја направат првата слика на „мост“ од црна материја за кој се верува дека поврзува…
Видео: Сателитска снимка за сенката што ја фрла месечината врз Земјата
Сателитот Мајак наскоро би можел да биде најсветлиот објект на ноќното небо
Мајлс Соломан, 17-годишен средношколец во училиштето Таптон во Шефилд нашол грешка во податоците за влијанието на вселенската радијација врз луѓето
Страница 5 од 8

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.