Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Креааторот на iPhone ја ограничил употребата на техничките иновации за своите деца
Со новите климатски промени зголемен е бројот на електрични празнења кои предизвикуваат нестабилна електрична мрежа, која пак доведува до зголемен…
Хокинг: Божјата честичка може да предизвика целосен колапс на просторот и времето и да ја уништи вселената!
Овој природен извор на енергија годишно усмртува над 30.000 животни
Мисијата на Аполо 11 заврши успешно со атерирањето на тлото на Месечината на 20 јули 1969 година
Секоја секунда во светот се случуваат хакерски напади од една на друга страна на земјината топка
Патот кон успехот е понекогаш трнлив, понекогаш - вжарен
Барак Обама се соочи со предизвикот да игра на фудбал со јапонски робот
Остварен вселенски контакт на дотурна станица со летечки сателит околу Земјата
Страница 6 од 7

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.