Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Мисијата на Аполо 11 заврши успешно со атерирањето на тлото на Месечината на 20 јули 1969 година
Секоја секунда во светот се случуваат хакерски напади од една на друга страна на земјината топка
Патот кон успехот е понекогаш трнлив, понекогаш - вжарен
Барак Обама се соочи со предизвикот да игра на фудбал со јапонски робот
Остварен вселенски контакт на дотурна станица со летечки сателит околу Земјата
Фасцинантни снимки од вселената испрати сателитот„Skybox“ - прв комерцијално достапен сателит кој секојдневно испраќа видеозаписи од сателитското опкружување
Најстарите стапки, на најсатариот континент датираат пред 800.000 години
Еден од оснивачите на Ејпл основач Стив Возниак (Steve Wozniak) верува дека “Apple“ треба да направи верзија на iPhone која…
Фејсбук го слави својот десетти роденден, и наместо да прима поклони, компанијата надарени програмери на своите корисници им подготви кратки…
Страница 8 од 9

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.