Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

ВМРО-МВРО - нов хит на социјалните мрежи

Вторник, 10 Март 2015

DJ Верзија на разговорите на Горде (првата полицајка Јанкуловска)

 

 


{flike}


 

Гордето на денот на изборите си беше ептен расположена, со двојни штабови, еден за прием на ОБСЕ, друг горе, кој работел како месен комитет на ВМРО, а во рамките на просториите на МВР.

Расположена си збореше за „циганчиња кои ќе ги тегнат за уво, за човечиња, за будалетинки“.

Како нејзиниот глас од снимките на прислушкуваните разговори со челници од раководството на Власта звучи Горде, во најновата музичка верзија насловена како „ВМРО-МВРО“ слушнете.

 

Last modified on Вторник, 10 Март 2015 - 00:48

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Актуелно: Опожарена трева покрај железничката пруга кај Давидово го донесе

Со дојава до Пожарна Гевгелија во 11:15 часот денеска е актуелизирана акција за

Повеќе

Гевгелија донира за оштетените од пожарот

Неделниот викенд ден гевгеличани се солидаризираа со оштетените од опожарената

Повеќе

SKY Хотел повторно вработува

Шест месеци по првиот голем оглас за прием на нови работници, SKY хотел во

Повеќе

Експресен пат од ГП Ново Село до Смоквица и Коридор 10

Директорот на Јавното претрпијатие за државни патишта Зоран Китанов денеска ја

Повеќе

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и педер да ја

На прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен договор првпат по

Повеќе

Пендаровски: Брзо расчистување на случајот „Рекет“

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска јавно побара брзо

Повеќе

Дојрански ракувања 2019 со фестивал на риба и вино

Со тридневен фестивал на рибата и виното, но со богата музичка забава синоќа

Повеќе

Олдкар тимот со донација за семејствата од опожарената зграда

Банкарски налог со уплата од 15.500,- денари е сумата која денеска ја уплатија

Повеќе

Противпожарен воз од Велес до Гевгелија

Во функција на противпожарна безбедност долж железничката пруга од Велес до

Повеќе

Локализиран шумскиот пожар на Осогово

Шумскиот пожар кој избувна на локација стар пат с.Бели-Пониква утринава околу

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.