Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра
Авг 13 2022

Нова инвестиција e.GO во...

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори Македонија во производител на електрични автомобили. Владата на...
Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување
Авг 12 2022

Одземен пасошот на Жан Митрев како...

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на сопственикот на клиниката Жан Митрев, му го одзеде...
Македонските кадети со трета победа на ЕХФ
Авг 11 2022

Македонските кадети со трета...

Кадетската машка репрезентација на Македонија со три победи на ЕХФ шампионатот во Летонија оди во полуфиналето. Последниот триумф во...
Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци
Авг 11 2022

Повредени 35 лица во сообраќајка...

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај село Марвинци предизвикал телесни повреди кај 35 лица, а...
Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица
Авг 10 2022

Превртен камион кај Марвинци,...

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица. Лицата биле превезувани во товарно возило кое сообраќал на...
МК ракометните кадети изборија полуфинале на ЕХФ
Авг 09 2022

МК ракометните кадети изборија...

Репрезентацијата на Македонија за ракометари до 18 години веќе обезбеди полуфинале на првенството во Рига. Нашите кадети веќе остварија...
Победнички старт на Мaкедонија на ЕХФ шамионатот
Авг 08 2022

Победнички старт на Мaкедонија на...

Со убедлива победа над Турција со резултат 34-19 вечерва машката кадетска репрезентација на Македонија имаше победнички старт на ЕХФ...
РКЕ ги намали цените на горивата
Авг 08 2022

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција на цените на горивата од 2 до 3,5 денари. Бензинот...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.