Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

ВМРО-МВРО - нов хит на социјалните мрежи

Вторник, 10 Март 2015

DJ Верзија на разговорите на Горде (првата полицајка Јанкуловска)

 

 


{flike}


 

Гордето на денот на изборите си беше ептен расположена, со двојни штабови, еден за прием на ОБСЕ, друг горе, кој работел како месен комитет на ВМРО, а во рамките на просториите на МВР.

Расположена си збореше за „циганчиња кои ќе ги тегнат за уво, за човечиња, за будалетинки“.

Како нејзиниот глас од снимките на прислушкуваните разговори со челници од раководството на Власта звучи Горде, во најновата музичка верзија насловена како „ВМРО-МВРО“ слушнете.

 

Last modified on Вторник, 10 Март 2015 - 00:48

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето

Повеќе

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

МВР: Запленета дрога во вредност од 800.000 евра

МВР денеска во полициска акција организирана заедно со американската агенција

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.