Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Видео: Барак Обама игра фудбал со робот во Јапонија

Петок, 25 Април 2014

Барак Обама се соочи со предизвикот да игра на фудбал со јапонски робот

 

Барак Обама се соочи со предизвикот да игра на фудбал со јапонски робот за време на претседателската посета на Јапонија. „Asimo“, хуманоиден робот ( humanoid) произведен од страна на Хонда, е изложен во Токискиот Музеј за иновации.

Во текот на посетата Американскиот претседател Барак Обама се обрати пред студентите во четвртокот, во Националниот музеј на новите науки и иновации во Токио, по турнејата низ објектот. Овде, Претседателот беше запознаен со „ASIMO“.

Државната посета на Американскиот претседател на Азија трае четири дена, а за денешниот ден петок, предвидена е посета на Јужна Кореја.

Last modified on Петок, 25 Април 2014 - 21:55

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

Почувствуван земјотрес во Гевгелија

Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше

Повеќе

Собранието со 62 „ЗА“ изгласа доверба на Владата

Парламентарното мнозинство уште еднаш ѝ аплаудираше на Владата. Овој пат за

Повеќе

Хуманитарен Апел за помош на Веселинка

АПЕЛ за помош на Веселина Поп Гонова! - објавија нејзините роднини и пријатели

Повеќе

ВИДЕО: Силен земјотрес во Грција почуствуван и во Македонија

Претпладнево во 11:16 часот се затресе тлото во Лариса, Грција со јачина од 6,2

Повеќе

Кривични пријави за угостител од Гевгелија и возач од Богданци

Гевгелиски угостител и возач од Богданци добиле кривични пријави од ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.