Како би изгледале денес познатите лица
Топ Новости >

Како би изгледале денес познатите лица

  • Четврток, Јул 19 2018

 

Денес постојат најразлични софтвери, па и апликации кои можат на понекогаш смешен начин да ни покажат како би изгледале кога ќе остариме.

Конечно на некој му текнало да направи програма која разгледува и изучува повеќе фотографии од едно лице и на база на нив прикажува како би се одвивало стареењето кај тоа лице.

Во продолжение фотографии како би изгледале денес познатите пејачи кои предвреме го напуштија овој свет.

Вака би изгледал Боб Марли на 73 години.

 

 

Како би изгледал Џон Ленон на 77 години.

 

Џенис Џоплин на 75 години.

 

Елвис Присли почина на 42 години. Вака би изгледал доколку би бил жив денес на 83 години.

 

Џими Хендрикс доколку би бил жив денес би 75 години и би изгледал вака.

 

Курт Кобеин на 51 година.

 

Џим Морисон починат на 27 години. Денес би имал 75 години и би изгледал вака.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Се асфалтира улицата „Едвард Кардељ“ во Нов Дојран

Летото е период на засилена градежна активност за подобрување на инфраструктурата во Општина Дојран

Повеќе

Младите активни во евроинтеграцијата на Македонија

Во Струмица утре  - Работилница за врсничка едукација за Европската Унија и улогата на младите 

Повеќе

Владата со промотивна и информативна кампања за референдумот

Кампањата ќе се води согласно стандардите за јавни коминукации од интерес на јавноста и тоа релевантност, објективно и информативно комуницирање, непартиски комуникации, како и пропорционалност и

Повеќе

Бесим Деари привремено ќе раководи со БЈБ

Владата го разреши дирекорот на Бирото за јавна безбедност и на негово место привремено го постави досегашниот заменик директор 

Повеќе

Одбележан уменскиот панаѓур „Св. Пантелејмон“

Традиционално и годинава во организација на Месната заедница од село Ума, се одржа уменскиот панаѓур „Свети Пантелејмон“ во чест на верскиот штитеник по кој е насловена и тамошната црква

Повеќе

Летната опуштеност ги раздвижи крадците

За една недела извршени девет кражби во Гевгелија

Повеќе

Разрешувањето на директорот на БЈБ пред Влада во вторник

Владата во вторник ќе решава за разрешувањето на Лазе Велковски, а дали ќе има и постапка за кривична одговорност за злоупотреба на службена должност и овластувања засега нема најави од МВР

Повеќе

Мерка дисциплинска постапка за воспитувачката во гевгелиска градинка

За случајот се заинтересира и народниот правобранител кој побара да се преземат сите мерки за расветлување на истиот, но и да има одговорност за направениот инцидент

Повеќе

Елаборатот за штетите од невремето во подготовка

Владата треба да ги обештети земјоделците и правните субјекти по усвојувањето на елаборатот од страна на Советот на општината и второстепената комисија за елементарни непогоди

Повеќе

Гевгелија ги чествува двата Илиндена

Честит празник! Да ни е вечен Илинден!

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.