Топ Новости

Како би изгледале денес познатите лица

  • Четврток, Јул 19 2018

 

Денес постојат најразлични софтвери, па и апликации кои можат на понекогаш смешен начин да ни покажат како би изгледале кога ќе остариме.

Конечно на некој му текнало да направи програма која разгледува и изучува повеќе фотографии од едно лице и на база на нив прикажува како би се одвивало стареењето кај тоа лице.

Во продолжение фотографии како би изгледале денес познатите пејачи кои предвреме го напуштија овој свет.

Вака би изгледал Боб Марли на 73 години.

 

 

Како би изгледал Џон Ленон на 77 години.

 

Џенис Џоплин на 75 години.

 

Елвис Присли почина на 42 години. Вака би изгледал доколку би бил жив денес на 83 години.

 

Џими Хендрикс доколку би бил жив денес би 75 години и би изгледал вака.

 

Курт Кобеин на 51 година.

 

Џим Морисон починат на 27 години. Денес би имал 75 години и би изгледал вака.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

24 часовна полициска заштита за осумтемина пратеници

Од МВР велат дека пратениците не побарале заштита, туку полицијата одлучила тоа

Повеќе

Премиерот на „Валандовска ракијада 2018“

Премиерот Зоран Заев заедно со лозарите од регионот со манифестацијата го

Повеќе

Заев: Задено напишавме историја

Премиерот Заев на прес-конференција по изгласувањето на постапката за уставни

Повеќе

Собранието донесе одлука за уставни измени со 80 гласови

Доцна вечерва две третини од пратениците ги поддржаа уставните измени и со тоа

Повеќе

Гевгелија и Богданци викендов без струја

Десет часовен дводневен прекин заради неопходни интервенции најавуваат од ЕВН

Повеќе

Метју Палмер во понеделник доаѓа во Македонија

Функционер на САД во дипломатска мисија пред македонското исполнување на

Повеќе

Пресудата за Груевски стаса до Кривичен

Казната затвор од 2 години потврдена од Апелација денеска пристигна во Кривичен

Повеќе

Гевгелија и околината без електрично напојување

ЕВН - КЕЦ Гевгелија за петок 19 октомври најавува нов прекин на електично

Повеќе

ПДС на САД до Мицковски: Разочарани сме од ВМРО-ДПМНЕ

Вес Мичел, Помошник државен секретар за Европа и Евроазија при Стејт

Повеќе

Ноќеска во тунелот Демир Капија-Смоквица ќе се вози по една лента

Во терминот од 23 до 00 часот ќе се вози по една сообраќајна лента, јавува

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.