Ова не е на арно

Понеделник, 29 Октомври 2018

Комитски состанот на комитетот на ВМРО-ДПМНЕ со „Фалични новости“

 

 

Партиски исклучувања, извинувања, отворени писма, прес конференции, ја вжештија атмосферата на Комитетскиот состанок на членовите на ДПМНЕ. Згора на се се случи и исклучена комуникација со братот Сашо.
- „Како тргнала работата со исклучување и нас ќе не исклучат од партија“ се жали Гоце Делчев.
- „Комити сме. А, за запад ќе видиме. Ха, ха, ха“ одговараат на прашањето дали се „комити запад“
- „Јас го разбирам светот, но овие ова што го прават не го разбирам“ негодува Гоце Делчев.

Погледнете го најновото видео од екипата на „Фалични новости“ и дилемите и проблемите на комитите од новиот налет на партиски исклучувања.

Last modified on Понеделник, 29 Октомври 2018 - 16:06

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Првите капачи во Дојран

Сончевите денови од топлиот продолжен викенд со температури до 29 и 30 степен

Повеќе

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.