Грижлив татко

Среда, 13 Јануари 2021

За време на изолацијата од ковид-19 таткото Џими секој ден со својата керка, грижејки се за хигиената во нивниот дом, наместо со маски, оделе да го фрлат ѓубрето во контејнер облечени (маскирани) со целосен костим од ликовите од супер хероите, од цртаните филмови, од филмските хитови за деца.
Така таткото сакал да и' ја разбие домашната корона монотонија која владее за време на изолацијата на семејството и и' приредувал секој ден маскембал на својата ќерка при чинот на фрлањето на домашниот отпад.
Колку труд, колку грижа и внимание од еден татко.
Се гледа од видеото дека неговата постапка не останува незабележана од соседите кои го поздравуваат убавиот пар, а таткото и ќерката им отпоздравваат со мафтање рака.

Убав пример на родителска грижа претворена во детска забавна анимација.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Со Закон казината и обложувалниците подалеку од училиштата

Со измени на Законот за игри на среќа објектите од овој сектор, казина,

Повеќе

Гевгелија вечерва со висока загаденост на воздухот

Гевгелија вечерва на апликацијата „Мој воздух“ осамна на листата на градови во

Повеќе

Кај Прдејци утрово спречен шверц на мигранти

Денеска, во полноќните часови, поточно 01:00 часот после полноќ полицијта

Повеќе

Донација од НОЕЛ за Болницата во Гевгелија

Пред нова година беше најавата за донација, а денеска истата беше предадена -

Повеќе

Горивата поевтинуваат за 2 денари, од ноќеска на полноќ

Вонредна седница на Регултароната комисија за енергетика, во која бензините од

Повеќе

Почина Бранка Станковска - доајенот на македонското спикерство

Попладнево, во Скопје почина првиот глас на Радиотелевизија „Скопје“,

Повеќе

Воспитувачки во Белград малтретирале 2-3 годишни дечиња

Со нога на детското стомаче, шамари, тегнење за раце, заклучување.
Во

Повеќе

Собранието со 62 гласа „ЗА“ го донесе Законот за попис

Собранието денeска со 62 гласа „за“, без „воздржани“ и без „против“ го донесе

Повеќе

Џо Бајден ја превзеде функцијата претседател на САД

Со свечена церемонија на која не присуствуваше претходникот Трамп, денеска

Повеќе

Од јануари пензиите повисоки за 185 денари

Усогласувањето на пензиите со трошоците за живот донесе покачување на пензиите

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.