Сака да ја испроба темната страна на животот - Британка на возраст од 104 години ќе оди во затвор поради љубопитство
Кинезите ја финансираат изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот, што ќе ги поврзува главните градови на Финска и Естонија
Неколку тонски кит проголтал нуркач, но овој нежен џин увидел дека нешто не е во ред и го плукнал нуркачот во водите без никакви повреди на телото
Секое подарено цвеќе покрај вниманието и убавината на неговите бои носи и порака
ВИДЕО: По потекло е од Југославија, живее на северозапад од Турција, има 95 години, 12 деца и 152 внуци
Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, издвои десет технологии што би можеле да го променат светот оваа година
ВИДЕО: Доказ дека годините не се важни и ограничувачки
Норвешка го гради првиот подводен лебдечки мост во светот
ВИДЕО: Jaпонци вљубени во балканскиот мелос ја испеаа песната „Рум, дум, дум”
Страница 1 од 19

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.