Мајлс Соломан, 17-годишен средношколец во училиштето Таптон во Шефилд нашол грешка во податоците за влијанието на вселенската радијација врз луѓето
Фестивалот ќе се одржува од 14 до 16ти јули во Дојран
ВИДЕО: Како стадото на пастирот тренира за „тврдокорни“ протести
Најавата на Груевски низ видео приказ
Видео на DailySocial's во кое е прикажана несекојдневната грижа на учениците кон својот училишен простор и организираниот тек на работите во него
Видео: Најнов хит на социјалните мрежи со нотен расплет на криминалот
Топло-ладната љубов меѓу Трампови
Првата дама на САД, Меланија Трамп, е лута на сонародниците Словенци, бидејќи го користат нејзиниот лик за да заработат
„Да ја направиме Америка повторно голема“ е перформансот од музичари и изведувачи кое вечерва се одвива во Њујорк
Страница 8 од 18

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.