Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Основно правило во заштитата од корона е мењето на раце со сапун.Дали правилно го правиме тоа?Момчето од видеото многу успешно…
СДСМ со порака по повод 8 март: „Менувај го светот – како жена! Среќен 8-ми март!“. Во него се појавуваат…
Премиерот на Р.Грција кој изборната победа ја доби оспорувајќи го Договорот од Преспа, сега со ретериран став и разбирање за…
Првата македонска алпинистка која го искачи највисокиот врв на Антарктикот, Илина Арсова со видое се јави од тамошните предели во…
Јас сум убеден дека ќе победиме. Секако, тоа е одлука на граѓаните. Тргнувам од впечатокот за тоа што е постигнати…
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб се сретна со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Борисов објави видео од почетокот на…
Интензивното градежно лето и продолжеток на градежните изведби според програмата за комунални дејности на Општина Гевгелија денеска беа предмет на…
Со гласовите на граѓаните и конечната одлука на ДИК за победата на кандидатот на СДСМ на последните локални избори одржани…
Поранешната пратеничка во републичкото Собрание од Штип, Маринела Маричиќ Тушева (СДСМ) објави видео од синоќешната огнена низа на опожарени возила…
Страница 1 од 24

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.