Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Преполно со гости, качени на стол, на маса, „разуздани“, пијани, ниту „М“ од маски за заштита или два метри растојание…
Бубо Каров порачува дека на изборниот ден, 15 јули, Задолжително е почитувањето на мерките за безбедност од Ковид-19! Познатиот лик…
Кога од музиката ќе те прошалтуваат во политиката, а овде нема ноти кои ги знаеш, туку партиски предизборни програми, ветувања,…
Во пресрет на отварањето на детските градинки, под големиот притисок на родителите за згрижување на децата во овие специјализирани установи,…
На новинар и камерман од телевизија „Клан“ им беше доволено да влезат и да ја снимат состојбата што се случува…
Пладневна снимка од „Мустафа паша џамија“ каде по одлуката на ИВЗ се отворени вратите за верниците. Претходно надлежните апелираа до…
Празниците оваа година да ги прославиме дома. Така ќе придонесеме сите да го зачуваме јавното здравје, порачуваат Д-р Арбен Зибери,…
Преземи ја апликацијата StopKorona.Откако ќе ја превземете на Вашиот мобилен телефон можете да утврдите дали сте биле во близина на…
Со ноќно светлечко шоу на зградите, мостовите и улиците Вухан ја прослави победата над корона вирусот и болеста Ковид-19.По над…
Страница 1 од 25

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.