Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
- „За две години отворивме 23 нови објекти на градинки. Обезбедивме доволен број вработувања во сите градинки (1.400 нови вработувања)…
На улицата „Megyar Jeti Zrt“ 444.hu во Унгарија „начекан“ е азилантот и бегалец од македонската правда осудениот за случајот „Тенк“…
Македонскиот ракометен првак „Вардар“ вечерва обезбеди пласман во финале од Лигата на шампиони, праќајќи го фаворитот Барселона во борба за…
Пратеникот Павле Богоевски си поднесе оставка од функцијата пратеник во Собранието, по аферата со аудио снимката.Тој ја најави својата оставка…
Кандидатот за избор на петтиот претседател на државата на Претседателски избори 2019, Стево Пендаровски со оценка за мирниот изборен ден…
Денеска, 3 Мај, во светот се одбележува Меѓународниот ден на слобода на медиумите. Потсетувајќи на важноста на слободното изразување на…
Светската музичка ѕвезда, Лени Кравиц, денеска прошета низ Старата скопска чаршија, поседе и запеа со дечињата кои пеат за пари…
За европска иднина заокружете број „3“. Со оваа порака до гласачите денеска се обрати Претседателот на Општинската организација на СДСМ…
Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев денеска беа во обиколка на системот за водоснабдување на Гевгелија кај Мрзенска ада, проект вреден…
Страница 4 од 24

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.