Топ Новости
За една година исплатени се 25 милиони денари од наследените обврски на општината кон стопанственици кои имале договорни со локалната…
ВИДЕО: Процесот на гласање со јавно изјаснување на пратениците од 61-та седница на Собранието на РМ
Министерот Спасовски за ТВ21 истакна дека има пријави за закани од раководни лица во опозициската ДПМНЕ и членови од истата…
Разговор на Спасе со техничка поддршка во емисијата „Еден на еден“
Бојкотирањето ќе ја однесе ВМРО-ДПМНЕ во погрешен правец (Никола Тодоров)
Историски факти споделени од сведок на македонските битисувања во своите изминати 99 години живот
ЕКСКЛУЗИВНО – Заменик генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ повикува на масовна излезеност на референдумот
Градинката е готовоа, има набавено опрема, но нема дозвола за користење на објекотот од сопственикот - Министерство за образование и…
Документирани свадбарски обичаи во село Миравци по сценарио и режија од Јово Камберски
Страница 6 од 24

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.