Топ Новости
ВИДЕО од средбите со граѓаните со кандидатите за градоначалник и членови на Сoвет од СДСМ и коалиционите партнери
На овие локални избори, Програмата „Живот во Гевгелија за сите“ спортот и рекреацијата ги става во категоријата на приоритетни проекти
Градиме по план - Нов мултимедијален културен центар за Гевгелија
Обраќање на Даниела Иљкова, кандидат за советник од СДСМ и коалиционите партнери
Носителот на листата на СДСМ и коалиционите партнери се залага за зеленило наместо бетон на сегашниот простор на градскиот пазар…
Приоритети: Водоснабдување со здрава и чиста вода и гасификација на Гевгелија
Видео од говорот на премиерот Зоран Заев по повод одбележувањето на Денот на независноста
Видео анимација за познатата гевгелиска вода Арсена и нејзината надалеку прочуена закана за здравјето на луѓето
Изјава на Богдан Илиевски - Бетмен за членството во новиот ИК на ДПМНЕ
Страница 9 од 22

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.