Топ Новости

ВИДЕО: ПРЕС на ОО на СДСМ - Гевгелија

Среда, 17 Април 2019

Влатко Видимче: „Патот на напредок мораме заедно да го изодиме“ - е пораката на нашиот иден претседател Стево Пендаровски, а ние Ве покануваме заедно да го споделиме „заедничкиот наредок и поблагородна иднина “ со Претседателот кој сите нас не' обединува.

Утрешната трибина и средба со граѓаните организирана во предизборието во Гевгелија со претседателскиот кандидат Стево Пендаровски е поводот за обраќање на претседателот на СДСМ Општинска организација Гевгелија. Тој на денешниот прес за медиумите истакна:

„Пред нас е нова иднина - Европска. Го одбравме патот да станеме меѓународно призната земја во членство со најсилните европски економии. Го одбравме патот да седнеме на заедничка маса со најсилните земји од светот и да станеме дел од безбедносниот НАТО систем.
Вие, граѓаните на Гевгелија и населените места, како добри домаќини знаете што значи да заслужите да бидете поканети на заедничка маса со побогат и поуспешен од себе. Тоа е шанса да ги научите вештините да станете поуспешни и побогати домаќини.
Е таква шанса има Македонија со влезот во Европската Унија и НАТО алијансата. Посигурна и побогата економија, економски раст и повисок животен стандард, безбедна земја за која гаранции се земјите членки на НАТО, нашите идни сојузници.

За таква иднина со отворени граници за развој на економијата, знаењата, ресурсите се залага и нашиот кандидат за претседател на државата - г-дин СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ“, истакна на прес конференција за медиумите претседателот на СДСМ Општинска организација Гевгелија, Влатко Видимче, поканувајќи ги граѓаните на општина Гевгелија на средба со претседателскиот кандидат на трибина утре, четврток во 20 часот, градски плоштад кај Фонтната.

 

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Last modified on Среда, 17 Април 2019 - 15:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Летна еколошка акција во Гевгелија

Во пресрет на почетокот на учебната година Општина Гевгелија и ЈПКД „Комуналец“

Повеќе

Продажба на градежно земјиште во Гевгелија

Единаесет градежни парцели во државна сопственост, со вкупна површина од 10.991

Повеќе

Авиони-канадери го угаснаа пожарот кај Мамино на Погана

Пожарот кој вчера беше регистриран во областа Мамино, на Погана, во близина на

Повеќе

Агенцијата за медиуми решава за прекршоци на 4 локални телевизии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска на седница

Повеќе

Се асфалтира последниот километар од патот Негоци-Серменин

Патот долг 27 километри од Негорци до планинското село Серменин на Кожуф

Повеќе

Амазонија гори две недели, чадот се гледа од вселената

Бразилската вселенска агенција извести дека бројните пожари кои ја зафатија

Повеќе

Триесет дена притвор за Катица Јанева

Од вечерва шефицата на СЈО, Катица Јанева, е во истражниот затвор „Скопје” во

Повеќе

Сугарески на увид на изградбата на патната мрежа во Гевгелија и Богданци

Во текот на летната сезона, додека временските услови погодуваат за работа, на

Повеќе

Караорман ќе добие нова водоводна мрежа

Населбата Караорман, каде годиниве наназад имаше интензивна градежна активност

Повеќе

Обвинителството ја прошири истрагата за „Рекет“ и бара притвор за Катица Јанева

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески денеска на прес конференција одржана

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.