Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49

Павле за оставката и кредибилитетот на бегалецот

Четврток, 23 Мај 2019

Пратеникот Павле Богоевски си поднесе оставка од функцијата пратеник во Собранието, по аферата со аудио снимката.
Тој ја најави својата оставка при расправата во комисијата за мандатно-имунитетни прашања.
Истата ќе стапи на сила по пленарната седница на која ќе се гласа за одземањето на пратеничкиот мандат на бегалецот Никола Груевски.
Богоевски од говорницата ги повика пратеницте од опозицијата да се одважат и да гласаат за одземањето на пратеничкиот мандат на нивниот почесен претседател кој побегна од правдата од Македонија.

- „Ако јас немам кредибилитет да бидам пратеник затоа што сум нарачал масло од канабис за болно лице од семејството, како што вели ВМРО-ДПМНЕ со полна уста етика овие денови, нема кредибилитет да биде пратеник ниту бегалецот кој троши пари од граѓаните за да плати хотел во странство додека е во бегство од правдата во Македонија“, рече во својот говор пред пратениците пратеникот Богоевски.

 Видеото е позајмено од А1он.

Last modified on Четврток, 23 Мај 2019 - 20:56

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Дезинфекциони бариери на влезот од Гевгелија

Денеска на влезот од Гевгелија на раскрсницата пред надвозникот се поставуваат

Повеќе

Платите на функционерите намалени на 14.500 денари, одлучи Владата

Априлската и мајската плата на сите државни и именувани функционери ќе изнесува

Повеќе

Осум години затвор за Владимир Талески за ученичкиот превоз во Битола

Кривичниот суд денеска ја објави пресудата и за случајот „Транспортер“.

Повеќе

Засилени мерки против корона вирусот наложи ОКШ Гевгелија

Дезинфекција на јавните површини, улици, тротоари, влезови на станбените

Повеќе

Во земјава 12 пациенти излечени од Covid-19

Денешниот биланс на корона вирусот во државата е 285 заболени, 12 излечени од

Повеќе

Случајот со корона во Гевгелија ги засили дезинфекционите мерки во Општината

Ново миење на улиците во градот со дезинфекциони средства и дополнително

Повеќе

Две нови жртви од корона вирус во државата

На Клиниката за инфективни болести во Скопје синоќа починале двајца пациенти

Повеќе

Трет ден опаѓа бројот на ново заболени од корона во државата

Со 18 ново заболени од вчерашните 24, и завчерашните 29, веќе трет ден опаѓа

Повеќе

Столтенберг и' посака Добредојде на МК во НАТО

- „Добредојдовте во #NATO, #NorthMacedonia! Тоа е долг пат, но сите ваши напори

Повеќе

ДОНЕСЕНА УРЕДБА: Одлагање на кредитите и пониски каматни стапки

Одлагање на ратите за отплата кредитите, или намалување на каматната стапка се

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.