Топ Новости

Груевски со лисици во Суд, во клинч со новинарите

Четврток, 27 Јуни 2019

Екс премиерот, бегалец и азилант во Унгарија Никола Груевски денеска беше спроведен со лисици во Унгарскиот суд каде се решаваше по барањeто за екстрадиција од македонските органи на прогон.
Со качкетот на глава и очилата за сонце, со сако за прикривање на лисиците на раце Груевски не можеше да се сокрие од интересот на новинарите кои дознаа за поканата на суд и го очекуваа неговото појавување.

По распитот, Судот го одби барањето за екстрадиција, но новинарите не го оставија на мир во судсите ходници, сали, неуморни во поставувањето прашања: „Дали му недостига Македонија“, Дали останува во Унгарије, или ќе оди во друга земја?“ „Од што живее во Унгарија?“, „Дали има работа, или унгарските власти го плаќаат неговиот престој? Ако е така тоа е јавна информација?“ неумолни беа унгарските новинари денеска во судницата во Будимпешта.

Видеото го постави „360 степени“ во соработка со „РТЛ Унгарија“.
Last modified on Четврток, 27 Јуни 2019 - 22:31

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Јане Велковски од Македонија ќе учествува преку УНИЦЕФ на самит на ОН

Единаесет годишниот Јане Велковски, кој е застапник на деца со попреченост од

Повеќе

Ученици собраа 53,2 кг пластичен отпад од „Илинденска“ во Гевгелија

Екоакцијата организирана на крајот од работната недела во Гевгелија на улица

Повеќе

Во декември почнува „Мој ДДВ – Моја Награда“ со награден фонд од половина

Две главни награди, но и доделување на дневни и месечни награди со вкупен

Повеќе

Ветинг во судството вети Заев на граѓанска трибина во Велес

По низата реакции во јавноста за застарените судски случаи кои судот ги

Повеќе

Средба на борците од Кленоец и Гевгелиски членови на СЗБ од НОБ

Во чест на народниот херој Јосиф Јосифовски Свештарот кој е по раѓање

Повеќе

Еденипол часовен протест на судската администрација во Гевгелија

Триесет и тројца вработени во Основен суд Гевгелија со работен статус „судска

Повеќе

Иницијатива за незастарување на кривични дела направени од функционер

Екпертите со иницијатива: Кривичните дела сторени од функционери да не

Повеќе

Изгласана минимална плата од 14.500 денари во Собранието

Попладнево пратениците во републичкото Собрание го изгласаа Законот со кој

Повеќе

Агрометеоролошки станици за заштита на земјоделските посеви во Гевгелија

Со проект на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, каде припаѓа и

Повеќе

Од утре, 15 ноември, задолжително поседување на зимска опрема за возилата

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека во периодот од

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.