Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44

Груевски со лисици во Суд, во клинч со новинарите

Четврток, 27 Јуни 2019

Екс премиерот, бегалец и азилант во Унгарија Никола Груевски денеска беше спроведен со лисици во Унгарскиот суд каде се решаваше по барањeто за екстрадиција од македонските органи на прогон.
Со качкетот на глава и очилата за сонце, со сако за прикривање на лисиците на раце Груевски не можеше да се сокрие од интересот на новинарите кои дознаа за поканата на суд и го очекуваа неговото појавување.

По распитот, Судот го одби барањето за екстрадиција, но новинарите не го оставија на мир во судсите ходници, сали, неуморни во поставувањето прашања: „Дали му недостига Македонија“, Дали останува во Унгарије, или ќе оди во друга земја?“ „Од што живее во Унгарија?“, „Дали има работа, или унгарските власти го плаќаат неговиот престој? Ако е така тоа е јавна информација?“ неумолни беа унгарските новинари денеска во судницата во Будимпешта.

Видеото го постави „360 степени“ во соработка со „РТЛ Унгарија“.
Last modified on Четврток, 27 Јуни 2019 - 22:31

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Гевгеличанец лишен од слобода на ГП Табановце

Министерството за внатрешни работи известува дека во средата на 7 минути пред

Повеќе

Врховeн Суд одлучи: Јанкулоска ќе оди во затвор

Жалбите за предметот „Тенк“ на Груевски и Јанулоска паднаа пред Врховен.

Повеќе

Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија

Утрово, околу 7 часот и 30 минути, на излезот од Гевгелија се случи тешка

Повеќе

Приведен дилер на дрога од Миравци, гевгелиско

Секторот за внатрешни работи Струмица - Одделение за внатрешни работи

Повеќе

Наставата со физичко присуство и комбиниран модел бараат гевгелиските училишта

Одлагањето на наставата за учебната 2020/21 поради корона пандемијата ги

Повеќе

Заев: Слободни и отворени кон светот! Ја славиме независноста!

Премиерот Заев на прославата по повод Денот на независноста на Македонија - 8ми

Повеќе

Тешко повреден возач на мопед од Гевгелија

Тешки клинички повреди на 78 годишен жител од Гевгелија е епилогот од

Повеќе

„Смоквијада 2020“ - пет наградени екипи подготвија највкусно слатко од смокви

Најслатката манифестацја која ја одбележува Гевгелија - натпреварот во варење

Повеќе

Гевгелиските детски градинки ќе згрижат 440 деца со отварањето на 9 септември

Јавната општинска установа на детски градинки „Детска радост“ во Гевгелија во

Повеќе

ОКШ воведува засилена контрола на примената на заштитните мерки од Корона

Новиот корона бран во Гевгелија и актуелните 17 позитивни на територијата на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.