ПРЕС на СДСМ Гевгелија: Средби со граѓаните

Среда, 17 Јули 2019

Работното лето што го најави лидерот на СДСМ Зоран Заев почнува да се спроведува и во Гевгелија. Од Општинската организација на СДСД за Гевгелија на прес конференција ги најавија теренските посети и средби со граѓаните.

- „Граѓанинот и напредокот на општеството се значајни приоритети за сите нас.
За таа цел тимови на Општинската организација на СДСМ составени од високи партиски функционери, градоначалник, советници, директори, веќе од утре се на терен меѓу Вас граѓаните во секое населено место, во секое маало, во секоја урбана заедница. Ќе разговараме што е сработено, но ќе разговараме и за отворените прашања и за проблемите“, истакна на пресот Лазар Мешков, од името на Општинската организација на СДСМ Гевгелија.

Тој се обрати до граѓаните со пораката „Вашиот збор е тој кој треба да се слушне, оној кој треба да се почитува и вреднува. Затоа бидете гласни, јасни и реални во разговорите со нашите тимови кои ќе бидат заедно со Вас на тие заеднички средби“, потенцираше Мешков.

Наместо прием до институциите за решавање на заедничките потреби на граѓаните во рамките на заедницата, работното лето на СДСМ и средбите со граѓаните е можност за пристап до надлежните и директно упатување на барањата за заеднички напредок кој сите го посакуваат.

Last modified on Среда, 17 Јули 2019 - 22:02

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Шест добитници на 7-мо Ноемвриски награди за 2019, Александар Попов постхумно

Една награда за животно дело, две Златни плакети и три Сребрени плаќети е

Повеќе

МВР: Сузбиена организирана криминална група во криумчарење мигранти

Жители на Богородица, Ново Конско, Јосифово, Богданци, Селемлија, Марвинци

Повеќе

Фирми, граѓани, судии, адвокати од Гевгелија на црната листа на УЈП

На најновата листа на должници кон Управата за јавни пригоди, објавена на ВЕБ

Повеќе

Информативниот туристички центар во Гевгелија ќе стане и наплатен пункт за

По десет години тапкање во место и затворени врати на туристичкиот информативен

Повеќе

Богданчанец во пијана состојба, речеси до смрт претепал пријател

Основното Јавно обвинителство во Велес донело наредба за поведување на кривична

Повеќе

Тајфун ја опустоши Јапонија - 40 настрадани, 20 реки се излеале за само 2 дена

Бројот на настрадани од тајфунот Хагиби во Јапонија нарасна на 40, додека

Повеќе

Нова група јасли во Детската градинка во Миравци

Во полн ек се подготовките за реновирање, адаптација и опремување на просторот

Повеќе

Честит 11 октомври!

Денот на народното востание на македонскиот народ 11 октомври денеска се

Повеќе

Одбележувања на Детската недела во Гевгелија

Со свечен прием на 170 првачињата од основните училишта во Општината во

Повеќе

Владата одлучи: За 10 проценти поголеми плати во образованието од април

Владата вчера на седница ја разгледа и усвои информацијата за покачување на

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.