Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27

ПРЕС на СДСМ Гевгелија: Средби со граѓаните

Среда, 17 Јули 2019

Работното лето што го најави лидерот на СДСМ Зоран Заев почнува да се спроведува и во Гевгелија. Од Општинската организација на СДСД за Гевгелија на прес конференција ги најавија теренските посети и средби со граѓаните.

- „Граѓанинот и напредокот на општеството се значајни приоритети за сите нас.
За таа цел тимови на Општинската организација на СДСМ составени од високи партиски функционери, градоначалник, советници, директори, веќе од утре се на терен меѓу Вас граѓаните во секое населено место, во секое маало, во секоја урбана заедница. Ќе разговараме што е сработено, но ќе разговараме и за отворените прашања и за проблемите“, истакна на пресот Лазар Мешков, од името на Општинската организација на СДСМ Гевгелија.

Тој се обрати до граѓаните со пораката „Вашиот збор е тој кој треба да се слушне, оној кој треба да се почитува и вреднува. Затоа бидете гласни, јасни и реални во разговорите со нашите тимови кои ќе бидат заедно со Вас на тие заеднички средби“, потенцираше Мешков.

Наместо прием до институциите за решавање на заедничките потреби на граѓаните во рамките на заедницата, работното лето на СДСМ и средбите со граѓаните е можност за пристап до надлежните и директно упатување на барањата за заеднички напредок кој сите го посакуваат.

Last modified on Среда, 17 Јули 2019 - 22:02

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Оставка на директорот на Средното училиште во Гевгелија

Директор на СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија, Цветан Неловски денеска

Повеќе

Меѓународна Мировна награда за Заев и Ципрас

За својата дипломатска умешност во спорот околу името Македонија, бившите

Повеќе

Забрана за сообраќај на патот Струмица - Валандово

Поради сообраќајна несреќа која се задеси околу 10 часот утринава, патниот

Повеќе

24 часовен штрајк во Грција го запре граничниот промет

Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција (АДЕДИ) од утрово започна

Повеќе

Навалица на рибари во Дојран

Чамци, рибари, трски за риболов, тоа е континуирана слика сезонава на брегот и

Повеќе

Лишени од слобода тројца посетители на „Бел рај“ кај Миравци

Тројца средновечни граѓани на возраст од 38 до 40 години синоќа на 15 минути

Повеќе

Собранието се распушти

Со 108 гласови „ЗА“ и ниту еден против или воздржан денеска во 17:00 часот

Повеќе

Изгласан законот за Јавно обвинителство

Со 80 гласови „ЗА“ од 116 присутни од кои само шестмина беа „против“ денеска во

Повеќе

Макрон ја отвори вратата за преговори на ЕУ со Македонија и Албанија

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека ако резултатите од

Повеќе

Собранието ја Разреши министерката Мизрахи – изгласани и измени на Изборниот

Собранието доцна синоќа со 62 гласа „за“ и 26 гласа „против“ ја разреши

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.