Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44

Вухан ја прослави победата над Ковид-19

Среда, 08 Април 2020

Со ноќно светлечко шоу на зградите, мостовите и улиците Вухан ја прослави победата над корона вирусот и болеста Ковид-19.
По над двомесечен карантин 55.000-те жители на Вухан во Кина, синоќа имаа можност да излезат надвор од градот со возила. Во овој град беше регистриран првиот заболен од коронавирус, но и прв град во светот кој беше затворен во целосен карантин во изминатите 78 дена. Вухан беше епицентар на коронавирусот кој потоа се прошири низ цел свет. Еден вирус ни покажа на сите колку е светот причинско-последично поврзан меѓу себе. Вчера Кина објави победа над коронавирусот со не регистрирање на ниту еден нов случај на заразан со корона.
Вака славеше Вухан за својата победа.

Со изрази на задоволство жителите реагираа на светчлечката прослава на своето херојско преживување од корона епидемијата.
.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Same masen kuta

Misociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac

Повеќе

Ukan mare tinu

Etiam vitae commodo dolor. Ut quis urna nisl. Nulla eu purus odio, at aliquet

Повеќе

Zaga tiko maze

Ceger nisl Pellentesque In id metus laoreet dignissim vel. Lacinia Sed

Повеќе

Xare makin opan

Mes pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur

Повеќе

Dare makin oka

Puspen disse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam

Повеќе

Zate maki nako

Temper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis

Повеќе

Nuka tisu mako

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Seru cadin retu

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod

Повеќе

Tina okun zagon

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.