Топ Новости >

Сашо Поцков: Гевгелија мора да оди напред

  • Недела, Окт 01 2017

{flike}


Водоснабдувањето со здрава и чиста вода е првиот приеритет заедно со гасификацијата на општина Гевгелија за кои зборува и се залага кандидатот за градоначалник на СДСМ и коалиционите партнери, Сашо Поцков.

Почетна придобивка од овие проекти ќе имаат земјоделците, а и сите граѓани поради овозможената намалена емисија на штетни гасови со кои ќе се одржи чистата животна средина и чистиот воздух.

Обновување на парковите, зелена Гевгелија, намалување на бескруполозната сеча на шумите,... спортот и младите се дел од претстојниот ангажман на овој сериозен кандидат дека заедно во коалиција и спо подадена рака кон граѓаните, со разбирање и многу залагања ќе ја направи Гевгелија напредна општина.

Има и повеќе од погоре кажаното. Затоа Ви предлагаме самите да го погледнете промотивното видео од кампањата на кандидатот за Градоначалник Сашо Поцков кој нуди „Живот во Гевгелија за сите“.

 

Media


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Во Гевгелија одбележан Националниот ден на власите

Членовите на Здружението на власите од општина Гевгелија „Мегленија“, денеска го одбележаа 23 Мај Националниот ден на власите

Повеќе

Груевски осуден на две години затвор за случајот Тенк

Шест години и шест месеци казна затвор за Ѓоко Поповски и две години затвор за поранешниот премиер Никола Груевски

Повеќе

По 15 години конечно ТВ Дуел на партиски лидери

Утре на МТВ во 20 часот ТВ Дуел помеѓу премиерот и лидер на СДСМ - Зоран Заев, и лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Повеќе

Случајот Триста на СЈО заврши со обвинение од 9 години затвор

Кривичниот суд во Скопје денеска ја читаше пресудата по предметот „Триста“ поднесен од СЈО и истиот заврши со обвинение од 9 години ефективна казна за Ѓоко Поповски поранешен помошник министер во МВР

Повеќе

Јован и Ана - второ место на Државен натпревар по физика

Во конкуренција на 99 ученика од исто толку училишта во државата, гевгелиските ученици Јован Петров и Ана Папалазова освоија втора награда

Повеќе

Ослободителна пресуда за случајот Поткуп

Зоран Заев е невин за „поткуп“ потврди денеска Кривичниот суд со читање на ослободителната пресуда

Повеќе

Гевгелискиот алпинист д-р Ѓорги Петков почина на пат кон Еверест

Хималајскиот портал „Тајмс“ од Непал денеска ја објави жалната вест за смртта на македонскиот алпинист Георги Петков кој од 23 март тргна на мисија за освојување на највисокиот врв на светот Монт

Повеќе

Владата го одби барањето за нови концесии за минерални испитувања на Кожуф

На 66-та седница на Владата, одржана на 2 мај годинава одбиено е доделувањето на концесија за детални геолошки истражувања на минерална суровина - металични минерални суровини на локалитетот

Повеќе

Меј: Вашата земја е интегрален дел од Европа

Заедничка прес конференција на британската премиерка Меј и македонскиот премиер Заев

Повеќе

Најавен можен финиш на спорот за името

Заев и Ципрас издвоиле една опција како можно решение на спорот за името

Повеќе

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.