{flike}


Пред два милениуми немало моторџии, немало кациги, инаку Исус ќе бил и тогаш спасен.

Неговите нови модерни следбеници не даваат да биде распнат па макар и на претстава.




 

Пендаровски со гевгеличани

Неформална средба со граѓаните на Гевгелија

Повеќе

Другарство

Широкото срце на децата на дело

Повеќе

Матуранти волонтери

Цело одделение бара работа за заедничка екскурзија

Повеќе

Најпаметното дете во Европа

На осум години студира на три факултети во Холандија и Белгија: Машинство, медицина и информатика. Веќе има креирано две свои комјутерски програми

Повеќе

Зградата на нарокобосот Ескобар срушена со експлозив

Светот раскрстува со мафијашите - Во Колумбија, во градот Меделин, уништена е зграда која го чуваше споменот за кралот на кокаинот

Повеќе

Шкариќ: Предвремени парламентарни избори не се потребни

Професорот по Уставно право Светомир Шкариќ во емисијата „Фактор“ со оценка за неспоивоста на претседателските со парламентарните избри и уставната неиздржаност на предвремените избори во Македонија

Повеќе

Снежни лудории во Јосифово

ВИДЕО: Радоста од снегот доживеана на улиците низ Јосифово

Повеќе

Леден фестивал во Москва

Во Паркот на победата во Москва - атрактувни уметнички ледени скулптури отворени за посетителите до 13 јануари

Повеќе

Свилен конец

Документарен филм за домашното производство на свилениот конец 

Повеќе

Меркел препознаена како мадам Макрон

ВИДЕО: Несекојдневна средба на Меркел со 101 годишна жена која мисли дека таа е сопругата на францускиот претседател Макрон

Повеќе

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Министерот Спасовски и вицепремиерот Османи во Гевгелија

Спасовски: Полицијата успешно се справува со илегалните миграции и

Повеќе

Патот Гевгелија-Негорци пред завршница

Во тек е гребање на последниот километар од стариот асфалт до центарот на

Повеќе

Sky хотел и казино бара работници

Активен оглас за вработување на 14 работни позиции за правен субјект со седиште

Повеќе

Велин Стојменов - нов претседател на Здружението на пензионери за Гевгелија

На вчерашното изборно Собрание на општинското Здружение на пензионери за

Повеќе

Прес на ЛДП Гевгелија

ВИДЕО: Итна измена на законите за финансирање на општините! (Ручкоманов)

Повеќе

Пендаровски на Трибина со младите од Гевгелија: „Придобивки - НАТО и ЕУ“

„Мојот став е влез во ЕУ и НАТО е преку институциите во државата со

Повеќе

Денеска е пролетна рамноденица

Рамноденица — деноноќието кога должината на денот и ноќта се исти. Денеска

Повеќе

Тридневен прекин во електроснабдувањето во Богданци

ЕВН - КЕЦ Гевгелија најави прекин во електроснабдувањето за утре среда 20 март,

Повеќе

Интегриран план за локален развој на општина Богданци до 2022

Во тек е 10 дневна јавна расправа за локалниот развој на Богданци 

Повеќе

Кина одбила барање на грчка компанија да го користи терминот „македонски“

Образложение - потребна е дозвола од соседната земја за користење на терминот

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.