Топ Новости

Раните зараснаа - нарачателите уште на слобода

  • Петок, Апр 27 2018


Една година по крвавиот четврток во Собрание, кој е нарачателот?
Покренати се осум обвиненија од ОЈО за тероризам и загрозување на уставиот поредок на државата.
Една година од крвавиот напад во Собранието на РМ, организаторите и нарачателите на слобода.
Денеска Премиерот Зоран Заев, тогаш пратеник над кого беа усмерени смртни закани и напади, изјави дека: „Нема да има амнестија за организаторите и сторителите од крвавиот четврток, лани на 27 април. Македонија мора да има закони кои ќе важат за секого“.

Да не се заборави е пораката за видеото кое го споделуваме од А1он, а е директен приказ на бруталните напади од упадот во Собранието на 27 април 2017. Македонија мора да оди напред.

 

Media


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Заев: Европа е во Гевгелија, затоа треба да одговориме со ЗА на европските

Трибина „ЗА европска Македонија“ со коалицијата „Излези ЗА“ одржана вечерва во

Повеќе

„ЗА европска Македонија“ во Богданци

Премиерот Заев во Богданци: Вашингтон и целиот свет оддаваат признание на

Повеќе

Велосипедско дефиле

Гевгелија преплавена од велосипеди по повод 22 септември - Меѓународниот „Ден 

Повеќе

22 септември - Меѓународен ден без автомобили

Со велосипедско дефиле Гевгелија денеска ќе го одбележи 22 Септември -

Повеќе

Сабота 8 часови без струја Гевгелија и Богданци

Нов осумчасовен прекин во снабдувањето со електрична енергија поради неопходни

Повеќе

Средба на Премиерот Заев со Потпретседателот на САД, Мајк Пенс

Македонскиот Премиер Зран Заев денеска оствари средба со Потпретседателот на

Повеќе

Соопштение од Општинска изборна комисија Гевгелија

Промена на гласачките места во Гевгелија, Миравци, Негорци и Габрово

Повеќе

ЕВН најавува 8 часовен прекин на струја во Гевгелија

Утре петок 21 септември во терминот од 7:30 до 15:30 часот дистрибутерот на

Повеќе

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме

Став на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по однос на референдумското изјаснување на

Повеќе

Низ ГП „Богородица“ летово поминале 1,5 милион туристи

Половина милион македонски туристи претставуваат 1/3 од вкупниот летен патнички

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.