Топ Новости

5 мај - предвесникот на револуцијата во Македонија

  • Сабота, Мај 05 2018

{flike}


Видео потсетник за првите протести пред зградата на Владата на РМ на 4 мај 2015 година кои започнаа во знак на револт за убиството на Мартин Нешовски и слушнатите бомби презентирани од тогашната опозиција кога министерката за внатрешни работи во владата на Никола Груевски,  Гордана ЈАнкуловска, се жали: „Не можеш едно убиство да скриеш“. Полицијата доби наредба да ги сузбие протестите, а врз граѓаните, случајните минувачи, студентите беше употребена неумерена физичка сила.

Видеото е позајмено од А1он.

 

Media


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

„Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“

Меѓународен грант од 1,5 милиони евра за општина Дојран одобри Европската

Повеќе

Опозицијата во Унгарија бара Груевски да биде екстрадиран во Македонија

Унгарските опозициски партии ја повикаа Владата на Унгарија да го уапси и брзо

Повеќе

Објавен меѓународен тендер за регулација на коритото на Сува река

Општина Гевгелија минатата недела го објави првиот меѓународен тендер во овој

Повеќе

МВР со постапка за меѓународна потерница за Груевски

Попладнево, Министерството за внатрешни работи започна постапка за распишување

Повеќе

Груевски се јави

Жив и здрав е и во Будимпешта е

Повеќе

Започна реконструкцијата на патот Гевгелија - Негорци

Од вчера на терен е градежна механизација која започна подготвителни работи за

Повеќе

Распишана потерница по Груевски

По барање на Кривичниот суд, денес МВР во 16:30 распиша потерница по екс

Повеќе

Една година локална власт во Гевгелија

Прес на градоначалникот на општина Гевгелија - Сашо Поцков за остварувањата во

Повеќе

Прва награда за гевгелиските ученици Софија и Илија на „Месецот на науката 2018“

Вториот ден од манифестацијата „Месец на науката 2018“ што се одржа во

Повеќе

Париз ја собра светската елита

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.