Фановите со песна за Оливер

Недела, 29 Јули 2018

Проштално собирање на тргот во Сплит во чест и сеќавање на Оливер Драгоевиќ 

 

Index.hr емитуваше во живо од плоштадот во Сплит каде хрватски граѓани спонтано собрани повеќе од два часа ги пееја познатите песни од својот прерано починат миленик Оливер Драгоевиќ.
Тажен ден за неговиот сакан Сплит, сплиќани и сите генерации кои живееја и се сеќаваат на неговите прекрасни песни, а не се малку, ги напиша и отпеа 200 на број, низ Југославија и светските музички сцени.

Оливер почина денеска наутро во 71 година од животот по една година борба со ракот на белите дробови, што му беше дијагностициран минатата година. Ги остави зад себе песните, хитовите, стиховите кои публиката не ги заборава. 

Last modified on Недела, 29 Јули 2018 - 23:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Првите капачи во Дојран

Сончевите денови од топлиот продолжен викенд со температури до 29 и 30 степен

Повеќе

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.