Кои беа гласачите „за“, а кој против

Сабота, 20 Октомври 2018

ВИДЕО: Процесот на гласање со јавно изјаснување на пратениците од 61-та седница на Собранието на РМ

 

 

Јавното изјаснување на пратениците за пристапување кон уставните измени го потврди претходниот резултат од спроведеното електронско гласање, каде беа констатирани 80 гласови „ЗА“.
Пратениците на опозицијата кои станаа од своите столчиња, а не ја напуштија салата на Собранието за пленарни седници од местото на стоење при прозивањето довикуваа дека се „против“. Нивниот број беше 39.

Видеото од Собранискиот канал ги идентификува со слика и глас сите учесници во гласањето и нивното изјаснување.

  

Last modified on Сабота, 20 Октомври 2018 - 20:39

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Од Стојаково до Пекинг со ново македонско-грчко пријателство

Дека патувањата зближуваат докажува и последната информација која ја добиваме

Повеќе

Јовески: Знаеме како се давани парите во случајот „Рекет“

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека знаат како и од каде

Повеќе

Од ноќеска поевтинуваат горивата

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на

Повеќе

Поставување на нови успорувачи низ улиците во Гевгелија

Работна екипа на фирмата „Ве груп“ од Радовиш денешниот неделен ден е на терен

Повеќе

Зголемен прометот на ГП Богородица, полицијата дели вода на патниците

Годишноодморските смени кои се изведуваат секој десетти ден во месецот и викенд

Повеќе

Од викендов издавање дозволи за риболов на Дојранско езеро

Новиот концесионер на Дојранското Езеро "Костреж 2018" од с.Николич упати

Повеќе

Стојачани го развиорија МК знамето на Кинескиот ѕид

По дваесет дневно патешествие двајцата автомобилисти авантуристи од

Повеќе

Прекинот на струја за викендот ОДЛОЖЕН

Од ЕВН КЕЦ Гевгелија известуваат дека најавените работи за модернизација на

Повеќе

Деца од Гевгелија на бесплатен одмор во Струга

Во организација на Министерството за труд и социјала, а во соработка со

Повеќе

Асфалтирање на улични краци во Миравци и Давидово

Улицата „Климент Охридски“ во Миравци од вчера е во работна атмосфера. Се

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.