Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Фејсбук реакции по вечерашното доделување на Оскарите и достигнувањата на македонскиот филм до рангот „номинирани за оскар“. Оскарите отидоа во…
Во очекување на церемонијата на доделувањето на ОСКАРИТЕ на годинашново 92 издание, граѓаните на социјалните мрежи оддаваат огромна поддршка и…
Ване Цветанов, поранешен функционер на ВМРО-ДПМНЕ, а подоцна остар критичар на политиките на Груевски, на режимот што тој го воведе,…
На Тоше не му требаат одликувања и признанија. Тој сам по себе е недопирлива величина. За неговите достигнувања и мисија…
Социјалните мрежи не стивнуваат од честитки и возбуди за двете номинации за престижната филмска награда ОСКАР за македонскиот претставник „Медена…
Живееме во време во кое политиката е нашата главна опсесија, која ни го заробила мозокот до тој степен што и…
Извршителите се закануваат со траен прекин на работата. Така велат од Комората на извршители, незадоволни од тројно намалените награди за…
Колумна на Сашо Орданоски за Цивил Медиа Објективно, се чини дека г. Мицкоски нема за што да се лути: целата…
Новинарот, колумнист и граѓански активист Петрит Сарачини на сатиричен начин споделува постови со замислен „алуминирачки“ ефект на анализа за работата…
Страница 2 од 39

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.