Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Нешто ми падна во очи уште пред неколку дена, кога ги гледав групните фотографии и селфијата од посетите на Филипче…
Да заболиш од болеста од која ги лечиш своите пациенти е данокот на професијата да бидеш лекар, доктор. Тоа го…
Иако вонредната состојба кај нас не е де јуре прогласена (барем не сѐ уште), таа де факто постои. Затворени се…
Ограничувањето на работата на угостителските објекти до 18 часот и при тоа посетата на рестораните и кафулињата да се со…
Велат… Идел 8 ми март.. Ами ако.. Нека си иде… Што фајде и од него.. Се со трчање… Ден ко…
Веста за новиот бегалски бран од Сирија и можната обнова на Балканската рута, ја отвара темата за границите - отворени…
Пишува проф. д-р Темелко Ристески за синоќешниот дуел и односот меѓу соговорниците, во пресрет на утрешната Прочка: „Внимателно го следев…
Ова е мислење на економскиот експерт и поранешен советник во Министерството за финансии Бранимир Јовановиќ во однос на вчерашните искажани…
Ратификацијата на договорот за прием на Македoнија во НАТО предизвика еуфорија од реакции на социјалните мрежи:- „Светол датум за Собранието,…
Страница 1 од 39

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.