Топ Новости

Паника во "Паркот на дрогата"

Четврток, 29 Август 2019

Пушува Ѓорги Спасов, поранешен министер и висок функционер на СДСМ
„Откако министерката Рената откри дека со измена на Законот за судски совет, која може да се донесе со 61 глас во Собранието, а со која може да ја спречи блокадата на политичките претставници на македонската мафија, тие побудалеа.
Мицковски, тој легален потег кој овозможува именување заменик на СЈО, со што ќе продолжат процесите против најголемиот криминал во историјата на Македонија го оценува како "ширење омраза", освета и пресметка со опозицијата - читај кроминалците.
Блокадата на собранието на СЈО и на судството која им беше клучното оружје за спречување на правдата одеднаш е пробиена и кај нив предизвикува паника како во паркот на дрогата кога таа алатка како дрога на зависниците од блокирање им ја снемува.
Откочувањето на правдата за Мицко било омраза, одмазда и пресметка со опозицијата.

Се' е јасно како бел ден.
Извадени се на чистина.“

Ова на својот фејсбук профил го напиша Ѓорги Спасов поттикнат од изјавата на министерката за правда Рената Десковска дека Владата има План Б за продолжување на кривичните постапки што ги води СЈО против организираниот криминал, преку измени на законот за Судскиот Совет, кој се носи со просто мнозинство во Парламентот, со што ќе се продолжи работата на СЈО со именување на вршител на должноста. Тоа ја вознемири опозицијата со нервозни изјави на прес конференции.

Last modified on Четврток, 29 Август 2019 - 13:05

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

Првенците на генерацијата 2019/20 наградени од Општина Гевгелија

Шесмина првенци на генерациите 2019/2020 од Општинските основни училишта,

Повеќе

Царината за две недели успеа да спречи 7 нелегални трансфери - заплени девизи,

Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија три обиди за

Повеќе

Заев до ДПМНЕ: Ако се договорат кој е лидер во партијата ќе прифатам ТВ дуел

На граѓанската трибина одржана синиќа во Гевгелија, лидерот на СДСМ, предводник

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.