Топ Новости

Паника во "Паркот на дрогата"

Четврток, 29 Август 2019

Пушува Ѓорги Спасов, поранешен министер и висок функционер на СДСМ
„Откако министерката Рената откри дека со измена на Законот за судски совет, која може да се донесе со 61 глас во Собранието, а со која може да ја спречи блокадата на политичките претставници на македонската мафија, тие побудалеа.
Мицковски, тој легален потег кој овозможува именување заменик на СЈО, со што ќе продолжат процесите против најголемиот криминал во историјата на Македонија го оценува како "ширење омраза", освета и пресметка со опозицијата - читај кроминалците.
Блокадата на собранието на СЈО и на судството која им беше клучното оружје за спречување на правдата одеднаш е пробиена и кај нив предизвикува паника како во паркот на дрогата кога таа алатка како дрога на зависниците од блокирање им ја снемува.
Откочувањето на правдата за Мицко било омраза, одмазда и пресметка со опозицијата.

Се' е јасно како бел ден.
Извадени се на чистина.“

Ова на својот фејсбук профил го напиша Ѓорги Спасов поттикнат од изјавата на министерката за правда Рената Десковска дека Владата има План Б за продолжување на кривичните постапки што ги води СЈО против организираниот криминал, преку измени на законот за Судскиот Совет, кој се носи со просто мнозинство во Парламентот, со што ќе се продолжи работата на СЈО со именување на вршител на должноста. Тоа ја вознемири опозицијата со нервозни изјави на прес конференции.

Last modified on Четврток, 29 Август 2019 - 13:05

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Гевгелискиот Совет изгласа двојно НЕ - НЕ за отпадно гориво, НЕ за рудници на

Советот на општина Гевгелија денеска на својата редовна 35-та седница донесе

Повеќе

Се бара по вторпат НЕ за отпадно гориво, по третпат НЕ за рудници во Гевгелија

Инвеститорите притискаат, Гевгелија повторно треба да одговори дали одобрува

Повеќе

Ќе има ли избори на 12 април?

Во партијата на Ахмети велат дека изборите на 12 април би ја загрозиле

Повеќе

Дојранското Езеро порибено со 1,5 тони крап

Според годишната програма за развој на рибарство на Владата и Министерството за

Повеќе

Платите во образование повисоки за 10% од 1 јануари

Министерството за образование и наука (МОН) и Синдикатот за образование наука и

Повеќе

Доделени 7-мо Ноемвриските награди за 2019 од општина Гевгелија

На свечена седница на Советот на општина Гевгелија на која присуствуваа гости

Повеќе

Честит празник - 75 години од ослободувањето на Гевгелија

На овој ден, 7-ми Ноември, пред 75 години, во 1944 година, партизанските сили

Повеќе

Санирана и реновирана полициската станица во Валандово

На Денот на ослободувањето на Валандово, 6-ти Ноември, валандовчани ги посети

Повеќе

Општина Дојран го одбележа 5 Ноември- Денот на ослободувањето

Со пригодна програма на дводневни програмски организирани настани Општина

Повеќе

Серменин и манастирот во Давидово добија асфалтен пат

Конечно завршија изведбените работи за асфалтирање на последната делница од

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.